Epic Games önemli bir yatırım aldı

Epic Games önemli bir yatırım aldı

Epic Games önemli bir yatırım aldı

The Lego Group’un çoğunluk sahibi olan Sony ve Kirkbi, yayıncıya 1 milyar dolar yatırdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fonlama, Epic Games için para sonrası öz sermaye değerini 31.5 milyar dolar olarak yükseltirken, kurucu ve CEO Tim Sweeney kontrolde kalıyor. Bu, Sony’nin Epic’e ilk yatırımı değil. Bir azınlık hissesi karşılığında şirkete 2020’de 250 milyon dolarlık nakit yardımı yapılmıştı. Kirkbi’nin Epic ile de mevcut bir ilişkisi var. Daha geçen hafta, yayıncı ve The Lego Group, muhtemelen Minecraft ve Roblox’un beğenilerine meydan okuma umuduyla, çocuk dostu bir metaverse inşa etmek için bir ortaklık duyurdu.

Şirket CEO’su Sweeney bir açıklamada “Eğlence ve oyunun geleceğini yeniden tasarlarken, vizyonumuzu paylaşan ortaklara ihtiyacımız var. Bunu Sony ve Kirkbi ile olan ortaklığımızda bulduk” ifadelerini kullandı. “Bu yatırım, meta veri tabanı oluşturma ve oyuncuların arkadaşlarıyla eğlenebileceği, markaların yaratıcı ve sürükleyici deneyimler oluşturabileceği ve içerik oluşturucuların bir topluluk oluşturup gelişebileceği alanlar yaratma çalışmalarımızı hızlandıracak” ifadelerini de ekledi.

Epic Games, son birkaç yıldır Fortnite içinde bir metaverse geliştiriyor. Düzinelerce çapraz geçiş görünümü, sanal öğeler ve dans hareketleri sunarak temel battle royale modunun başarısı üzerine inşa edildi. Oyun içi film geceleri ve konserler; ve oyunların hayal edebilecekleri her şeyi inşa etmesine izin veren yaratıcı bir mod da eklendi.