Eski iPhone ve iPad modelleri için güncelleme geldi

Eski iPhone ve iPad modelleri için güncelleme geldi

Cupertinolu teknoloji devi geçtiğimiz günlerde yeni emojiler ile gelen iOS 13.2 güncellemesini indirime sunmuştu. iPhone SE ve üzerindeki tüm modellerin aldığı bu güncellemenin yanında, Apple eski cihazları için de bir güncelleme yayınladı.

iOS 13 güncellemesini almayan; iPhone 5s, iPhone 6, 1. nesil iPad Air, 2. nesil iPad mini, 3. nesil iPad mini ve 6. nesil iPod Touch modelleri için iOS 12.4.3 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme ile sisteme yeni özelliklerin eklenmediğini tahmin etmek çok zor değil.


Apple, bu güncelleme ile birlikte bu cihazlarda yaşanan güvenlik açıklarını ve bazı performans sorunlarını çözüyor. Eski cihazları için bile güncelleme yayınlayarak Android cephesine göz dağı veren Apple’ın, bugün de Series 1 ve Series 2 için watchOS 6.1 güncellemesini sunduğunu belirtelim.


Güncelleme konusunda eline yıllardır su döktürmeyen Apple, muhtemelen önümüzdeki yıl iPhone SE ve iPhone 6s modellerinden desteğini haklı olarak kesecek. Umarız diğer firmalar da Apple gibi eski modellerine bile güncelleme sunmak için çabalar.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS