hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Face ID, iPhone 18’de yer alabilir

  Face ID, iPhone 18’de yer alabilir
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Yaptığı haberlerle ortalığı karıştıran The Elec yine dikkatleri üstüne çekti. Koreli yayının iddiasına göre LG, kamera ve Face ID’nin ekran altına alınmasını sağlayan yeni bir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu ekran teknolojisinin Apple’ın ihtiyaçlarına cevap verebileceği söyleniyor. Raporda ayrıca Samsung’un da benzer teknoloji geliştirdiği, ancak Apple’ın Samsung’un teknolojisinden pek etkilenmediği ifade ediliyor.

  The Elec’e göre LG’nin yeni ekran teknolojisi en erken 2026’da çıkacak. Yani iPhone 18 ‘de kullanılacak ki, böylece Face ID ekran altına gömülecek ve iPhone 18 de tam ekrana sahip olacak. Ama bu durum en iyi ihtimal olarak geçiyor. 2027 veya daha sonraya kalması da olasılıklar arasında.

  2023’ün başlarında yayınlanan başka bir raporda ekran altı Face ID’nin iPhone 16 Pro’da yer alacağı söylenmişti. Aslında iPhone 13, 14 ve 15 için de bu tür iddialar çıktı. Kaçınılmaz olarak Face ID ekran altına alınacak, ancak hangi tarihte olacağı belli değil. Rivayetler akıp gidiyor. Android cephesinde ekran altında kamerası olan telefonlar var.

  The Elec tedarik zincirinde bağlantıları olan, Apple, Samsung ve daha birçok şirket hakkında çeşitli haberleri gündeme getiren bir kaynak. Daha önce paylaştığı birçok gelişme ve analiz doğru çıkmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow