Facebook Lifestage uygulaması sessizce yayından kaldırıldı

Facebook Lifestage uygulaması sessizce yayından kaldırıldı

Facebook Lifestage uygulaması sessizce yayından kaldırıldı

Tam olarak bir yıl önce App Store ve Google Play Store’da yerini alan Lifestage isimli uygulama artık kullanılamıyor. Snapchat’e benzeyen özellikleriyle dikkat çeken uygulamaya Snapchat kopyası bile denebilirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında duyurulan Facebook Lifestage uygulaması sessizce yayından kaldırıldı. Uygulama beklenen ilgiyi göremedi.

Sadece lise çağındaki gençleri hedef alan uygulama, anlaşılan gençlerden yeterli ilgiyi göremedi. Kullanımdan kaldırılan uygulama neredeyse adını hiç duyuramadı. 19 yaşındaki Micheal Sayman isimli bir Facebook çalışanı tarafından geliştirilen uygulama, Snapchat benzerliğinden sıyrılmayı başaramadı.

Uygulamanın amacı lise çağındaki öğrencileri hem kendi okulları içerisinde hem de çevre okullar içerisinde sosyalleştirmekti. Bu noktada Snapchat ve diğer platformlardan sıyrılıyordu. Ancak uygulamanın video tabanlı olması ve Snapchat hikayeleri gibi videolar eklenmesi, paylaşımlara yine Snapchat gibi efektler eklenebilmesi dikkat çekmişti.

Facebook’un desteklediği uygulama aslında Facebook’un yayından kaldırdığı ilk uygulama değil. 2014 yılında Facebook’tan bağımsız olarak çalışan Group isimli bir başka uygulama daha, yeterli ilgiyi görmediği için yayından kaldırılmış, adeta fişi çekilmişti.