FarmVille için yolun sonu göründü

FarmVille için yolun sonu göründü

FarmVille için yolun sonu göründü

2009 yılında Facebook oyunu olarak karşımıza çıkan ve Zynga ‘nın çatısı altında yer alan FarmVille, günümüzde hala oynanması ile büyük bir başarıya imza atmıştı. 11 yıldır devam eden oyun için maalesef ki yolun sonu göründü.

Adobe Flash Player tabanlı oyunun, Flash Player’ın desteğinin kesilmesi ile nasıl oynanacağı merak ediliyordu. Zynga oyunu başka bir formata geçirmek yerine muhtemelen de artık popüler olmadığı için 31 Aralık 2020 tarihinde FarmVille’in fişini çekecek.

Oyun konusunda kendini ispatlayan Zynga, 11 yıllık süreçte karşımıza FarmVille 2: Tropic Escape ile çıkmıştı. 31 Aralık 2020 tarihinden sonra oyuncular serinin ikinci oyununu oynamaya devam edebilecek. Zynga sevilen oyununun 3.sünün de çıkacağının müjdesini verdi. Ancak serinin yeni oyunları maalesef ki klasik oyun kadar ilgi görmemişti.

Adobe Flash Player’ın desteğinin kesilmesi ile bir çok oyuna veda edeceğiz. Flash tabanlı çocukluğumuzun oyunlarını oynamak artık mümkün olmayacak. Muhtemelen internet arşivinde flash oyunların durması ve oynanması için bir yöntem geliştirilecektir. Ancak bunun için baya beklememiz gerekebilir.

Zynga’nın diğer Adobe Flash Player tabanlı oyunları için nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor. Firmadan gelen açıklamaya göre; FarmVille’a veda etmek için önümüzdeki Kasım ayında bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlikte yer alacak olan yenilikler ise yakında açıklanacak.