hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fortnite oyuncularını sevindirecek hamleleri duyurdu

  Fortnite oyuncularını sevindirecek hamleleri duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Şirket, gerçek parayla yapılan satın alımların çoğundan elde edilen net gelirin yüzde 40’ını orantılı olarak Epic dahil içerik üreticilere dağıtacak bir İçerik Oluşturucu Ekonomisi 2.0 sistemini başlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oyun içerisinde adanız özellikle popülerse, Item Shop harcamalarından ve ilgili işlemlerden daha fazla pay alacaksınız. Şimdiye kadar, Fortnite içerik oluşturucuları özel kodlar ayrıcalığı ile yüzde beşlik bir kazanç sağlayabiliyordu. Ancak, bu yaklaşım yalnızca oyuncular kodu kullanmayı bildiklerinde işe yarıyordu.

  Bu, bazı içerik oluşturucuların kodu tanıtmak için canlı yayınlar sırasında sık sık tanıtım yapmasına sebep oluyordu. Ancak bu yöntem çok fazla işe yaramadı. Şimdi ise şirket yeni para kazanma yolları sunuyor. Hak kazanmak için bireylerin yalnızca 18 yaşında olması ve en az 90 günlük bir Fortnite hesabına sahip olması gerekli. Şirketler de katılıma uygun. Haber, Epic’in Fortnite için Unreal Engine’in herkese açık ücretsiz beta sürümünü tanıtmasıyla geldi.

  Platformlar için içerik oluşturucuları ne kadar önemliyse oyun şirketleri için de bünyesinde oynayan oyuncular o kadar önemli. Bu sebeple onların kazanması da şirket için fazlasıyla önem taşıyor. Bu kapsamda oyuncularına para kazanmak için yeni kapılar açan Epic de para kazanmanın yeni yollarını sunacak. Daha fazla detay ve bilgi de yakında iletilecektir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow