hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Forza Horizon 5 oyuncularına DLSS3 desteği geldi

  Forza Horizon 5 oyuncularına DLSS3 desteği geldi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  DLSS teknolojisiyle desteklenen oyunların sayısı, tümü DLSS performans yükseltmeleri alan Forza Horizon 5, Deceive Inc., Tchia, Gripper, Smalland: Survive the Wilds ve Last of Us Part I ile genişlemeye devam ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Forza Horizon 5, 8 Kasım 2022 tarihinden beri DLSS 2 desteğine sahip ve RTX ekran kartlarını kullanan oyuncularının %84’ü oyunu DLSS özelliği açık olarak oynuyor. Bugün yayınlanacak yeni güncelleme ile Forza Horizon 5’e DLSS 3 ve Reflex desteği de geliyor. DLSS 3’ün desteği, GeForce RTX 40 Serisi GPU’ların tüm ayarlar en üst düzeye çıkarıldığında bile oyunda 4K 120 FPS performans eşiğinin üstünde kalmasını sağlıyor.

  DLSS 3, DLSS 2 ve NVIDIA Reflex desteğinden yararlanan GeForce RTX oyuncuları, ışın izleme ve yapay zeka destekli performans artışlarıyla geliştirilmiş kusursuz Forza Horizon 5 deneyimini yaşayacak.

  DLSS Oyun Listesine Beş Yeni Oyun Eklendi

  Hem Unreal hem de Unity için mevcut olan DLSS 2 eklentileri ve NVIDIA Geliştirici web sayfasından herkese açık olarak sunulan entegrasyon belgeleri sayesinde, DLSS 2 özelliği oyunlara bir gün gibi kısa bir sürede eklenerek milyonlarca GeForce RTX oyuncusuna üstün bir deneyim sunuyor. Entegrasyon kolaylığı ve devasa kullanıcı tabanı, geliştiricilerin DLSS 2’yi oyunlarına dahil etmesini kolaylaştırıyor ve satış rekortmeni AAA kategorisi oyunlardan tek bir kişi tarafından geliştirilen bağımsız oyunlara kadar her oyunda DLSS 2’nin hızla benimsenmesine yardımcı oluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  En yeni DLSS 2 oyunları arasında şunlar yer alıyor:

  - Deceive Inc. – DLSS 2 ile oynanmaya hazır
  - Tchia – DLSS 2 ile oynanmaya hazır
  - Smalland: Survive the Wilds – 29 Mart’ta DLSS 2 özelliğiyle erken erişime açılıyor
  - Last of Us Part 1 – 28 Mart’ta DLSS 2 desteğiyle piyasaya çıkıyor
  - Gripper – 29 Mart’ta DLSS 2 güncellemesine kavuşuyor

  DLSS Frame Generation Tüm Geliştiriciler İçin Mevcut
  DLSS teknolojisinin tek rakibi yine kendisi. NVIDIA, geçtiğimiz hafta GDC’de geliştiricilerin oyunlarına ve uygulamalarına entegre edebilmeleri için DLSS Frame Generation özelliğini herkese açık hale getirdi. DLSS Frame Generation olarak adlandırılan söz konusu eklentilerin herkese açık olarak yayınlanması, daha fazla geliştiricinin kare hızını artıran bu özel teknolojiyi benimsemesine olanak tanıyacak. DLSS Frame Generation, süper çözünürlük teknolojilerinin 3D oyunlara ve uygulamalara entegrasyonunu kolaylaştıran açık kaynaklı ve satıcılar arası bir framework olan NVIDIA Streamline üzerinden erişilebiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow