Fossil, yeni Gen 6 hibrit akıllı saati piyasaya sürdü

Fossil, yeni Gen 6 hibrit akıllı saati piyasaya sürdü

Fossil, yeni Gen 6 hibrit akıllı saati piyasaya sürdü

Yeni Fossil 6. Nesil hibritin dikkate değer özellikleri arasında 2 haftaya kadar pil ömrü, Amazon Alexa desteği ve yeni bir SpO2 sensörü yer alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yeni giyilebilir cihaz, bir analog saatin mekanik tasarımını bir akıllı saatin akıllı özellikleriyle birleştiriyor. İki tasarımda gelir: Makine ve Stella. 45mm kasa boyutuna sahip olan makine, dokulu çerçevelere sahip ve ona daha “makine” bir görünüm kazandırıyor. Siyah, Duman ve Gümüş renk seçenekleriyle sunulur. Aksine, Stella 40,5 mm’lik daha küçük bir kasa boyutuna sahip ve Rose Gold, Silver ve Two-Tone gibi daha yumuşak renklerde geliyor.

Saatin her iki tasarımında da sırasıyla 18 mm ve 24 mm’lik değiştirilebilir kayışlar bulunuyor. Kordonlar, üç bağlantılı metalik ve klasik deri ve silikon dahil olmak üzere farklı malzemelerden yapılmış.

Spesifikasyonlardan bahsetmişken Fossil Gen 6 Hybrid, 2 haftaya kadar pil ömrü ile geliyor. Ancak, stile ve kullanıma bağlıdır. Ek olarak, yeni nesil saat artık aramalar ve mesajlar için bir önizleme sağlayacak. Kullanıcılar ayrıca akıllı saatin yerleşik mikrofonu aracılığıyla Alexa özelliklerine erişebilecekler.

Ayrıca saat bir SpO2 sensörü, geliştirilmiş bir kalp atış hızı izleme sensörü ve daha fazlasıyla birlikte gelecek. Temel sağlık ve fitness takibi, akıllı bildirimler ve özelleştirilebilir saat yüzleri özelliklerini de sunuyor.

Şirkete göre Fossil Gen 6 Hybrid’in ekranı hem iç hem de dış mekanlarda kolayca görülebilecek. Giyilebilir cihaz 27 Haziran’da raflardaki yerini alacak. 229$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.