Futbol maçını 8K formatında çektiler

Futbol maçını 8K formatında çektiler

LG , Tottenham Hotspur Premier League futbol maçının ilk kez 8K formatında çekildiğini duyurdu. LG, 8K televizyonlarında içerik izleyen tüketicilerini gerçeğe en yakın, ultra yüksek kaliteli futbol maç görüntüleriyle büyüleyecek.

TV’de maç izleme deneyimini yeni bir seviyeye taşıyacak olan bu çekim, 7 Aralık 2019'da yeni Tottenham Hotspur Stadyumu'nda gerçekleşen Tottenham - Burnley maçı esnasında kaydedildi. Video çoklu kamera sistemi ile çekildi. Ülkede sadece sekiz tane bulunan 8K Red Monstro VV kameranın dördü ve bir dizi lensle çalışan çekim ekibi, tüm maç günü boyunca detayları ve sahadaki atmosferi yakaladı. Çalışmadan çıkan görüntülerle, Mart ayı sonu itibariyle, yalnızca LG'nin 2020 8K OLED ve NanoCell televizyonlarında gösterilecek 75 saniyelik bir video hazırlandı.


Yüksek Performans, Optimize Edilmiş Görüntü ve Ses


LG 8K TV’ler, 4K TV'den dört kat ve HDTV'den 16 kat daha fazla ayrıntı sunan yeni nesil "8K Ultra HD" ürün ve hizmetlerini tanımlamak için Tüketici Teknoloji Birliği tarafından belirlenen katı gereklilikleri aşan ilk televizyon.


LG’nin Gerçek 8K TV'leri, çözünürlük, dijital girişler, yüksek dinamik aralık, ölçeklendirme, bit derinliği ve ölçüm metodolojisi ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere CTA’nın özel gereksinimlerini aşan ilk TV’ler olarak tanınıyor. LG’nin en yeni 8K TV'leri de yeni 3. jenerasyon α (Alpha) 9 AI İşlemci sayesinde yükseltilmiş performans sağlıyor. 2020 serisi, derin öğrenme teknolojisinden yararlanarak, yapay zeka tabanlı çözünürlük yükseltme özellği ile her türlü içerik için optimize edilmiş görüntü ve ses kalitesi sunuyor.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS