Gain nedir, nasıl kullanılır?

Gain nedir, nasıl kullanılır?

Gain nedir, nasıl kullanılır?

Dijital platormları kullanan insanların evde kalış sürelerinin artmasıyla birlikte talep görmesi, Gain’i ilgi odağı yapacağa benziyor. Platform, kullanım açısından Netflix’e benziyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gain Turkey’in sahibi, Filli Boya‘nın eski sahibi Gözde Akpınar‘dır. Platform şu an için aldığı karar ile birlikte sadece mobil uygulamalar üzerinden yayın yapıyor. İlerleyen zamanlar için de internet sitesi üzerinden yayın yapıp yapmayacağı da henüz belli değil. Kısa yapımları ile dikkat çeken platform, fragmanları ve reklamları ile şimdiden dikkat çekmeye başladı. Gain’in sahip olduğu ve şimdiye kadar duyurusunu yaptığı programlar ve yapımlar, Ahmet Mümtaz Taylan’la İstanbul Hesabı, MFÖ Belgeseli ile Ele Güne Karşı, On Bin Adım ve Terapist gibi içeriklerden oluşuyor. Listede yer alan birçok dizi, film ve belgesel ünlü ve başarılı isimlere ev sahipliği yapıyor.

Gain Nasıl Kullanılır?

Gain platformunu kullanmak için üye olmanız gerekiyor. Henüz net fiyat belirli değil ancak, çarşamba günü itibariyle yayın hayatına başlamış olan Gain, aralık ve ocak ayından itibaren net bir fiyat belirleyecek. Uygulama içerisinde yer alan programların hepsini izlemek istemeyen ve bu yüzden normalden fazla ödeme yapmak istemeyen kişiler ise içerik üzerinden ödeme yapabilecek. Platformun kullanımı ise oldukça basit. Verilen listeler ve içerikler içerisinden hangisini izlemek istiyorsanız tıklayarak anında kullanıma başlayabilirsiniz.

Netflix’e benzer şekilde, dilediğiniz zaman durdurma ve bir süre sonra kaldığınız yerden devam edebilme şansınızın olması da Gain kullanıcıları açısından beğenilen ve takdir edilen bir durumdur. Başarılı yapımları ve usta oyuncuları bir çatı altında toplamayı başaran Gain ilerleyen dönemler içerisinde de laptop ve PC için de internet sitesi üzerinden yayın yapmaya başlayacağının sinyallerini vermiştir.

Platform nereden indirilir?

Gain şu an için sadece mobil cihazlar için hizmet vermektedir. Gain, Google Play Store içerisinde en çok indirilenler listesine girdi bile. Google Play Store ve App Store üzerinden uygulamayı indirmek mümkün. Uygulamayı indirip üye olarak siz de 2021‘in yeni platformuna göz atabilirsiniz.