hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Galaxy Note 8 için kritik güncelleme

  Galaxy Note 8 için kritik güncelleme
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Samsung’un en yeni ve en güçlü telefonlarından Galaxy Note 8, hem sorunları çözen hem de güvenlik paketini içeren güncellemeyi aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amerikalı operatör TMobile’ın kendi sattığı telefonlara dağıttığı güncellemeyi, Samsung dağıtmaya başlamış değil. N950USQU2BQJA kodunu taşıyan son sürüm 16 Kasım’dan beri T-Mobile’a ait olan Note 8‘lere dağıtılıyor. Son sürüm, pek çok sorunu çözmesinin yanında, Google’ın kasım ayı güvenlik paketini de içeriyor.

  383 MB boyutunda güncellemenin yayınlanan detaylarına göre; IMS dolaşım sorununa çözüm getiriyor. Başka bir deyişle mobil veri kullanımındaki sorunların tümünü çözüyor. Bu ilgi çekici değişikliğin yanında, çeşitli hata çözümleri ve arayüz stabilitesinde artış da paketin içerisine dahil. Diğer önemli konu ise ekim – kasım ayının Google güvenlik paketlerinin güncellemeye dahil olması. Bu tarih itibariyle son güncellemeyi yükleyen kullanıcılar Android’in en güvenli sürümünü kullanıyor olacaklar.

  Son sürüm için diğer bölgelerde herhangi bir açıklama bulunmuyor. Samsung’un Amerika dışındaki kullanıcıların için de yakın zaman içerisinde bir güncelleme yayınlayacağı tahmin ediliyor. Sonraki sürüme en azından arayüz geliştirmeleri ve son güvenlik paketlerinin dahil olacağı düşünülebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Samsung Neyle Meşgul?

  Güney Koreli şirket satışa çıkan iPhone X’un gidişatını izlerken bir yandan da S9 için çalışmaya devam ediyor. 2018’in ilk çeyreği içerisinde tanıtılacağı düşünülen amiral gemisi için artık son rötuşlar yapılacak. Tasarım faaliyetlerinin noktalanmaya yaklaşmasıyla bizim de elimize yeni bilgilerin geçeceğini düşünüyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow