hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Galaxy S24 FE, Geekbench performans testinde görüldü

  Galaxy S24 FE, Geekbench performans testinde görüldü
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Galaxy S24 serisinin uzunca bir süredir gündemde olan FE modeli, son günlerde üst üste sızıntılara konu oluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hatırlarsanız daha birkaç gün önce telefonun kamera özellikleri sızdırılmıştı. Bu sızıntılarda telefonun en erken sonbaharda çıkacağı söyleniyordu. Ancak Galaxy S24 FE, beklediğimizden daha önce çıkabilir. Çünkü telefon bu hafta performans testinde görüldü. S24 FE’nin Geekbench performans testine sokulmuş olması, telefonun çıkışa beklediğimizden daha yakın olduğunu gösteriyor.

  Geekbench veri tabanında yer alan bilgiler, Samsung Galaxy S24 FE’nin Exynos 2400 yonga setinden güç alacağını gösteriyor. Bu da Geekbench’te teste sokulan versiyonun, muhtemelen global pazara sunulacak versiyon olduğunu düşündürüyor. Çünkü bildiğiniz gibi Samsung, S serisindeki modelleri ABD gibi pazarlarda Snapdragon yonga setleriyle satışa çıkarıyor.

  Performans testine sokulan versiyonda Exynos 2400 yonga setine 8 GB RAM eşlik ediyor. Ancak telefonun 12 GB’lık başka bir versiyonu daha olabileceği konuşuluyor. Öte yandan dahili depolama alanı konusunda ise 128 ya da 256 GB olmak üzere kullanıcılara iki farklı seçenek sunulacağı söyleniyor.

  Geçtiğimiz günlerde gelen bilgilere göre Galaxy S24 FE, Galaxy S24 ve Galaxy S23 FE ile aynı ana kamerayı kullanacak. Yani telefonun arka kamerasının ana lensi 1/1.57 inçlik, 50 megapiksellik lensi kullanacak. Ona eşlik edecek yardımcı lenslerin özellikleri ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow