Galaxy S6 için Marshmallow güncellemesi!

Galaxy S6 için Marshmallow güncellemesi!

Android işletim sistemli akıllı telefonların dünyası son günlerde oldukça hareketli. Markalar artık güncellemeleri çıkarmaya başlıyor. En büyük beklenti Samsung tarafından. Çünkü çok sayıda telefon bu güncellemeyi bekliyor.

ABD’li operatör Sprint, kendi sattığı Galaxy S6 modelleri için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini yayınladı. OTA üzerinden dağıtılan güncellemenin boyutu tam 1235 MB. Güncelleme G920PVPU3CPB6 sürüm numarasına sahip. Bu güncellemeden Türkiye’deki kullanıcılar faydalanamıyor ancak artık geri sayım başladı. Güncellemenin Android 6.0 yerine direkt olarak Android 6.0.1 Marshmallow sürümüne geçirmesi dikkat çekici.Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+ ve Note 5 gibi önemli modellere bu güncelleme önümüzdeki günlerde ulaştırılacak. Bazı söylentilere göre Türkiye’deki Samsung cihazlar için Android Marshmallow güncellemesi 13 Mart tarihinde dağıtılmaya başlanacak.


Galaxy S6 için Marshmallow güncellemesinde dikkat çeken ilk detay TouchWiz arayüzün yenilenmesi olarak. Bazı dokunuşlarla arayüzün daha minimal görüneceği ve daha performanslı çalışacağı güncelleme ekranında görünüyor. Gelişmiş güç tüketimi modu (Doze) yine güncellemeyle gelen detaylar arasında. Google Now on Top ve bağımsız uygulama izinleri de gelen yenilikler arasında olacak. Son bir detay olarak Galaxy S6’nın bu güncellemeyle yeni bir titreşim izine sahip olacağını belirtelim. Değişiklikler listesine ait ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz. Artık asıl soru bu güncellemenin Türkiye’de ne zaman yayınlanacağı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS