Son Dakika

Galaxy S7 vs HTC 10

Galaxy S7 vs HTC 10

Galaxy S7 vs HTC 10

Akıllı telefon dünyasının iki güncel amiral gemisi Samsung Galaxy S7 ve HTC 10 karşı karşıya. Hangi telefonun darbelere daha dayanıklı olduğunu öğrenmek için sizi haberimize davet ediyoruz.

Bir tarafta Güney Koreli teknoloji devi Samsung, diğer tarafta ise Tayvan merkezli HTC. İki marka da akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden. Ve iki markanın da Android işletim sistemli iki yeni amiral gemisi kısa süre önce duyuruldu. Peki ama hangisi daha sağlam?

PhoneBuff isimli YouTube kanalı tarafından paylaşılan videoda, endüstriyel bir düşürme testi makinesi ise Galaxy S7 ve HTC 10 modelleri eşit koşullarda düşürme testlerine tabi tutuluyor. Telefonun arka, yan ve ön yüzeyleri üzerine yapılan düşürme testlerinden yola çıkarak hangisinin daha dayanıklı olduğunu öğrenilmek isteniyor.

Sonuçlar ise son derece şaşırtıcı. Testi gerçek hayatı ne kadar yansıttığı belki tartışılabilir ancak HTC 10 bariz bir şekilde çok daha dayanıklı çıkıyor. Samsung Galaxy S7, ekran üzerine gerçekleştirilen ilk düşüşte kullanılamaz hale gelirken, aynı koşullarda HTC, tam 32 düşüşten sonra kullanılamaz hale geliyor.

Samsung Galaxy C5'in özellikleri

Teknik özellik listelerini karşılaştırarak karar vermek sizi tatmin etmiyor ve en sağlam telefonu arıyorsanız, size yardımcı olabilecek bir videoyu sizlerle paylaşıyoruz.