hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Galaxy Z Fold 5 bir anda ilgi odağı oldu

  Galaxy Z Fold 5 bir anda ilgi odağı oldu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Samsung, üzerinde çalıştığı yeni katlanabilir ekran teknolojisini tanıtınca, herkesin gözü bir anda Galaxy Z Fold 5 modeline çevrildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Katlanabilir akıllı telefon sektörü son zamanlarda oldukça büyük bir hızla gelişiyor. Bugüne kadar neredeyse yalnızca Samsung’un çabalarıyla belli bir yol kat edebilen sektör, artık pek çok farklı ismin dahil olduğu bir pazar haline geldi. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl gerçekleşen katlanabilir akıllı telefon satışlarının %80’inden fazlasında Samsung imzasının bulunması, bu pazarın hakiminin kim olduğunu açıkça gözler önüne seriyor.

  İşte Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da elde ettiği bu avantajı kaybetmemek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Şirket tarafından tanıtılan en yeni ekran teknolojisi “Flex In and Out” da bu açıdan oldukça önemli. Söz konusu teknolojiye baktığımız zaman, bu yeni ekran tipinin 360 derece katlanmaya izin verdiği görülüyor.

  Şu an kullanılan Galaxy Z Fold modellerine baktığımız zaman, bu telefonların yalnızca içeriye doğru katlanabildiğini görüyoruz. Ancak Flex In and Out teknolojisi ise, telefonların dışarıya doğru da katlanabilmelerini mümkün hale getiriyor. Bu gelişimin arkasında ise Samsung’un kullandığı ve ismine damla menteşe sistemi adını verdiği sistem yatıyor.

  Tabi yeni katlanabilir ekranın tanıtılması, akıllara hemen Galaxy Z Fold 5 modeli de böyle mi olacak sorusunu getirdi. Samsung tarafından bu soruya verilmiş bir yanıt bulunmuyor ancak daha önceki sızıntılara baktığımız zaman, yeni katlanabilir akıllı telefon modelinin bu tip bir ekranla gelmesinin şimdilik çok mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Yine de daha Ağustos ayına çok zaman var ve bu sürede birçok şey değişebilir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow