hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Göle düşen telefon herkesi şaşırttı

  Göle düşen telefon herkesi şaşırttı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bir akıllı telefon için oldukça uzun sayılan bir süre boyunca gölün dibinde kalan iPhone’un hala çalışıyor olması herkesi şaşırttı.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Wisconsin’deki Four Lakes Scuba Club adlı kulüp, her yıl dört halk hizmeti dalışı gerçekleştiriyor ve bu dalışlar sırasında belirli göllerde bulunan eşyaları çıkarıyor.

  Kulüp başkanı Ellen Evans bu konuda, “Çevre için zararlı olan şeylere odaklanıyoruz. Plastik poşetler, bardaklar, şişeler ve elektronik eşyalar gibi… Bunların suya nasıl düştüğünü düşünüyorum. Çoğunlukla nasıl buraya geldiğine dair tatmin edici bir açıklama yapamıyorum.” ifadelerini kullandı.

  Ellen ve ekibi, kaybolmuş telefonları da arasında buldukları eşyaları kurtarıyor. Evans, “Telefonlar bulduk ve her zaman bunları şarj etmeye çalışıyoruz. Çoğu zaman kullanışlı olmuyorlar, fakat bazen çalışıyorlar.” şeklinde belirtti. Kısa bir süre önce gerçekleşen bir temizlik dalışında, Lake Mendota’nın derinliklerinde hala çalışan bir iPhone keşfettiler. Telefon, UW-Madison Polis Departmanı’na teslim edildi ve bir dedektif, cihaza erişip sahibinin adını belirlemeyi başardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gölün dibinden çıkan bu iPhone, Ellie Eisenberg’e aitti. UW-Madison’dan mezun olan Eisenberg, 2022 yazında bir tekne turunda iPhone’unu kaybetmişti. Ellie, telefonunun bir daha bulunmayacağını düşünerek yeni bir telefon almıştı. “Kim bulabilir ki? Bunu kim arayacak?” demişti.

  Bu durum, Ellie’nin iPhone’unun -modeli belirtilmemiş olsa da- Lake Mendota’da bir yıl geçirdikten sonra hala çalışabilir durumda olduğunu gösteriyor. iPhone sağlam mı diye soranlara en net cevap geldi!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow