Son Dakika

Google Camera Go uygulamasını yayınladı

A A

21.03.2020 - 12:27 | Haber Kaynağı: Ali Yavuz Şahin

Google, geçtiğimiz yıllarda düşük donanımlı telefonlar için Android Go programını başlatmıştı. Bu kapsamda üretilen telefonlar için ise Go uygulamaları kullanıma sunulmuştu. 1 GB RAM‘li telefonlarda bile akıcı bir şekilde çalışan Go uygulamalarına bugün bir yenisi daha eklendi.

Google Camera Go uygulamasını yayınladı

Bildiğiniz gibi Pixel modellerinde Google Camera uygulaması kullanılıyor. Google bu uygulamayı Camera Go adı ile şimdi de diğer Android telefonlara sunuyor

Nokia 1.3 modeli ile hayatımıza giren bu uygulama çok yakında Google Play Store‘da da indirime sunulacak. Uygulamada portre efekti dahil olmak üzere birçok kamera modu yer alıyor. Ayrıca fotoğrafı çektikten sonra düzenleme araçları da yine uygulamanın içerisinde yer alıyor.

Portre fotoğrafları için güzelleştirme efektini de barındıran bu uygulamanın ana uygulama gibi Pro modunu barındırıp barındırmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Google, Go programının kapsamını genişletmeye kararlı gibi görünüyor. Çin ve Hindistan gibi alım gücü düşük ülkelerde bu tip düşük donanımlı telefonlar oldukça ilgi görüyor. Google da Go uygulamaları sayesinde bu telefonlarda akıcı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Android One desteğine uzun bir süredir ara veren internet ve teknoloji devinin yoluna Go programı ile devam edeceği de bu sayede kanıtlanmış oldu diyebiliriz. Son olarak Go programı kapsamında geliştirilen uygulamaları diğer Android telefonlarda da kullanabileceğinizi belirtelim.