Google çöktü mü, internet neden yavaş? Google neden açılmıyor?

Google çöktü mü, internet neden yavaş? Google neden açılmıyor?

Google ve internete erişim problemi yaşayan kullanıcılar “internet neden yavaş?” sorusuna yanıt arıyor. Downdetector’da yer alan bilgilere göre İstanbul, Bursa, Ankara ve İzmir başta olmak üzere ülke genelinde internete erişim sorunu yaşanıyor. Peki, internet neden açılmıyor, Google çöktü mü, Instagram, WhatsAp ve Facebook neden yavaş?

Youtube, Google, Instagram, WhatsApp ve Facebook başta olmak üzere ülke genelinde birçok sosyal platforma erişim sorunu yaşanıyor. İnternette meydana gelen yavaşlamanın ardından kullanıcılar  “Google çöktü mü?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, popüler platformlar neden açılmıyor?


İNTERNET NEDEN YAVAŞ?


İnternette meydana gelen yavaşlamanın sosyal medya platformları ya da diğer ağlarla ilgili değil internet servis hizmeti sağlayan kurumla alakalı olduğu öğrenildi. Konuyla ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapılması beklenirken çalışmaların sona ermesinin ardından internet bağlantılarının normale dönmesi bekleniyor.


Downdetector'da yer alan verilere göre sorunun yaşandığı bazı bölgeler şöyle...GOOGLE ÇÖKTÜ MÜ?


Dönem dönem sosyal medya platformlarında ve Google'da erişim sorunu yaşanırken buradaki problemler genellikle arama motoru ya da sosyal medya kaynaklı oluyordu. Ancak 20 Ocak 2020 Pazartesi günü yaşanan problemin bu platformlarla ilgili değil internet servis hizmeti sağlayan bir firma ile alakalı olduğu ve bu yüzden internetin genelini etkilediği öğrenildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS