hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Google, Pixel Fold’un varlığını onayladı

  Google, Pixel Fold’un varlığını onayladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Twitter ve YouTube’da yayınlanan bir videoda ilk kez resmi olarak Google2ın katlanabilir cihazın olduğu gösterildi. Şirketin Pixel Fold’u önümüzdeki hafta Google I/O’da tanıtması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bununla birlikte, son birkaç yılda sıklıkla yaptığı gibi, Google, lansmandan önce bazı detayları sunacak. Çeşitli sızıntılarda ortaya çıktığı gibi, Google’ın ilk katlanabilir telefonunda, Samsung’un Galaxy Fold cihazlarına benzer bir şekilde tablet benzeri bir ekran olacak.

  Pixel Fold kapatıldığında, dış tarafın bir tarafında bulunan daha küçük bir dokunmatik ekran olacak. Arkada bir kamera dizisi karşımıza çıkacak.
  Raporlar, Pixel Fold’un 1.700 dolardan başlayacağını ve önümüzdeki ay en kısa sürede satışa sunulabileceğini öne sürdü. Pixel 7 cihazlarında bulunan şirketin Tensor G2 yonga setinde çalıştığı söyleniyor.

  Harici ekranın 5,8 inç ve dahili ekranın 7,6 inç olduğu bildiriliyor. Pil ömrüne gelince, söylentiler Pixel Fold’un normal kullanımda 24 saate kadar ve Extreme Battery Saver modu etkinleştirildiğinde 72 saate kadar çalışacağını gösteriyor. Fiyatlandırma ve teknik özellikler henüz onaylanmamış olsa da, tüm ayrıntıları 10 Mayıs’ta I/O başladığında alacağız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Katlanabilir cihazlar artık normalimiz haline gelmiş durumda. Bu kapsamda arama motoru devi de kendi katlanabilir cihazını piyasaya sunacak. Apple tarafında ise hala bir katlanabilir iPhone ile ilgili gelişme yok. Ancak şirketin katlanılabiliri de merakla bekleniyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow