hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Google Play tasarım değişikliğine gitti

  Google Play tasarım değişikliğine gitti
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Android’in uygulama mağazası Google Play için bugün yeni özellik kullanıma sunuldu. Google Play’in uygulama içi satın alma ekranında köklü bir değişiklik yapıldı. İşte yeni satın alma ekranı!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Android’in uygulama mağazası Play Store, zaman zaman yaptığı tasarım değişiklikleri ile kullanıcılara en iyi deneyimi sunmaya çalışıyor. Bugün ise Play Store‘un ana uygulamasında değil de uygulama içi satın alma ekranında köklü bir tasarım değişikliğine gidildi. Yeni tasarım sayesinde uygulama içi satın almalarda ödeme yapmak daha da kolaylaşıyor.

  Google Play

  9to5Google sitesinin ortaya çıkardığı bu yeni tasarımda; satın alma seçeneğine tıkladığınızda karşınız şifre veya parmak izi okutma ekranı açılıyor. Bu ekrandan iki farklı seçenekten birini kullanarak anında satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

  iOS’in uygulama mağazası App Store‘da uygulanan sisteme geçen Android, bu sayede daha hızlı bir deneyim sunmayı planlıyor. Oldukça sade bir arayüze sahip olan yeni tasarım, henüz beta aşamasında.

  Beta aşamasındaki bu arayüzü kullanabilmek için Play Store’un son sürümünü indirmeniz ve Google’ın yeni tasarımı sizde test etmesini beklemeniz gerekiyor.

  Play Store’un son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow