hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Google Play video uygulaması TV platformlarından ayrılacak

  Google Play video uygulaması TV platformlarından ayrılacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Google, Samsung, LG ve Vizio akıllı TV’ler ile Roku cihazları için Google Play Filmler ve TV uygulamasını sonlandırıyor. 15 Haziran 2021 itibarıyla, bu platformlardaki yazılıma artık erişemeyeceksiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bunun yerine, geçmişte satın aldığınız herhangi bir içeriği izlemek için Youtube’dan geçmeniz gerekecek. Hesabınızla ilişkilendirilmiş tüm Google Play kredileri orada olmaya devam edecek ve yeni filmler ve TV şovları satın almanıza olanak sağlayacak. Ancak İzleme Listeniz aktarılmaz ve aile paylaşımı desteği daha sınırlı olacak.

  Google bu haberi geçen ay paylaşmıştı. Ancak Liliputing ve 9to5Google gibi web sitelerinin, şirketin kullanıcılara gönderdiği bir e-postanın ardından haberi duyurması ancak bugünü buldu. O zamana kadar kimse bu durumu fark edememişti. Ancak bu Google Play uygulamasını bir TV’de son görüşümüz olmayacak. Google, sonunda uygulamayı yeni Google TV yazılımıyla birleştirmeyi planlıyor. Bu durum henüz Android ve iOS’ta hala indirilebilen eski sürümle devam eden bir süreç halinde.

  Şimdilik Play’den kalanları izlemek için YouTube’a giriş yapıp, Kitaplık’a gidin ve ardından “Filmleriniz ve şovlarınız” a dokunmanız gerekecek. Orada, Google Play Store’dan satın aldığınız film ve TV’yi, Movies Anywhere içeriğinizi ve YouTube uygulamasının kendisinden satın aldığınız tüm içeriği göreceksiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir uygulamadan diğerine geçiş yapmak zor olabilir, ancak Google, kullanıcılara bir sonraki film veya TV satın alma işlemlerinde uygulanabilecek bir hediye kodu sunarak acılarının bir kısmını ortadan kaldırmayı umuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow