GoW Ragnarok PC’ye mi geliyor?

GoW Ragnarok PC’ye mi geliyor?

GoW Ragnarok PC’ye mi geliyor?

Sızdırılan raporlara göre Sony yeni God of War oyununu PC’ye getirmek için geri sayıma geçmiş durumda.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

God of War Ragnarok PC için geri sayıma geçti! Oyun sektörünün de bildiği üzere basit bir kural vardır. PlayStation oyunları, PlayStation’a özel kalır. Bu kural yıllardan beri değişmedi. Ta ki geçtiğimiz yıla kadar. Sony ilk etapta PS3 için çıkmış birkaç yapımı PC için yayınladı.

Ardından da PS4 için çıkmış bazı oyunların PC için geleceği belirtildi. Fakat bu oyunlar içerisinde PlayStation ile özdeşleşmiş olan yapımlar yoktu. Bu da Sony’nin devam ettirmeyi düşünmediği serileri PC’ye getirdiği şeklinde yorumlandı.

Fakat geçtiğimiz yıl God of War’ın PC için listelenmesiyle olayın rengi tamamen değişti. Şimdi ise sıra God of War Ragnarok’ta!

God of War’ın PC için satışa sunulmasıyla birlikte Sony’den olan beklentiler büyüdü. Artık Sony’nin PlayStation’la özdeşleşmiş diğer oyunları da PC’ye getireceği düşünülüyor. Bu oyunların başında ise God of War Ragnarok bulunuyor.

İddialara göre Sony önümüzdeki süreçte God of War Ragnarok’u da PC’ye getirmeyi planlıyor. Hatta ilk 2 oyunun bir paket halinde satışa sunulacağı, ayrıca 2. oyunun ise sonraki dönemde ayrı bir yapım gibi raflardaki yerini alacağı da söylentiler arasında.

Bu söylentilerin çok da asılsız olduğunu varsayamayız. Keza God of War gibi bir yapım PC’ye geldikten sonra diğer PlayStation oyunlarını da PC’de görebiliriz.