hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Grand Theft Auto, GTA 6 ile devam edecek

  Grand Theft Auto, GTA 6 ile devam edecek
  expand

  Oyun dünyasında çığır açan nitelikte bazı yapımlar mevcut. Hiç şüphesiz GTA’da bunlardan birisi. Açık dünya temasını ilk kullanan yapımlardan biri olan GTA serisi, her oyunuyla büyük ses getirmeyi başarmıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son olarak 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlanan GTA 5, sadece 3 gün gibi kısa bir sürede 1 milyar dolarlık hasılat yaparak kırılması zor bir rekora imza atmıştı. GTA 5’in üzerinden 4 sene geçmiş olması, GTA 6 üzerine olan beklentileri de arttırdı.

  Serinin yaratıcısı olan Rockstar Games, zaten kısa süre önce GTA 6’nın yapım aşamasında olduğunu doğrulamış fakat oyunun çıkış tarihine ilişkin bir bilgi vermemişti. Fakat geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir habere göre, Rockstar Games, GTA 6  ve Red Dead Redemption 2’de kullanmayı planladığı motion capture sahnelerini çoktan tamamlamış. Bunu bizzat bu sahnelerde yer alan aktör Tim Neff dile getirmiş. Bu oyunun senaryosunun belirlendiği ve senaryodaki ara video dediğimiz sahnelerin de dijital ortaya aktarıldığı anlamına geliyor.

  Elbette yine de GTA 6 için önümüzde uzun bir zaman olduğunu söylemek, sanırım pek de yanlış olmayacaktır. Zira oyun duyurulsa bile, raflardaki yerini alması en az 6 ayı bulacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow