Son Dakika

GTA 5 oyunculardan büyük rağbet gördü

A A

13.02.2021 - 11:42 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Oyun dünyasında büyük bir beğeni yakalamayı başaran GTA 5 satış rakamları ortaya çıkmaya başladı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

GTA 5 oyunculardan büyük rağbet gördü

GTA 5 satış rakamları herkes tarafından yüksek seviyelerde bekleniyordu. İşin aslına bakacak olursak beklentinin de üzerine çıkmayı başardı. Grand Theft Auto V, Rockstar ve yayıncı Take-Two bu alanda çalışan en başarılı ortaklar olarak görülüyor. Onların bu başarısı hem GTA tutkunlarını hem de piyasayı sevindirdi.

PlayStation 5 ve Xbox Series X henüz işin içine dahil olmadı. Ancak onların da eklenmesiyle birlikte işler çok daha büyük bir noktaya taşınacak. Özellikle de GTA 6 oyununu bekleyenler için bu haber belki biraz teselli edici olabilir.

GTA 5 oyunu piyasa sunulduğu ilk günden bu yana yaklaşık olarak 140 milyondan fazla satmayı başardı. Bu herhangi bir oyun için gerçekten de iyi bir rakam. Rockstar böyle bir başarı için ne kadar sevinse de az diyebiliriz.

Platformun bir diğer oyunu olan Red Dead Redemption 2 oyunu tek başına 36 milyon satış yakaladı. Böylece GTA 5 oyununun hemen arkasında yer aldı. GTA oyun serisinin çok sıkı hayranları var. Bunların büyük bir bölümü oyunu neredeyse sürekli yeniliyor.

Bu oyun 2020 yılında en iyi dönemlerinden bir tanesini yaşamıştı. Bazıları Cyberpunk 2077 oyununun onu gölgede bırakacağını söylese bile bu gerçekleşmedi. Peki sizce GTA 5 böylesine yüksek bir satış sayısını elde edecek kadar iyi mi?