GTA 6’nın çıkışı için geri sayım başladı

GTA 6’nın çıkışı için geri sayım başladı

GTA 6’nın çıkışı için geri sayım başladı

Uzun süredir GTA 6’nın çıkışı konusunda iddialar ortaya atılırken son gelen bilgiler oyunun ne zaman çıkacağını gösterdi. Rockstar Games’in merakla beklenen GTA 6’yı piyasaya sürmesini beklenirken Microsoft’tan GTA 6’nın çıkış tarihine dair bilgiler geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Microsoft’un Activision-Blizzard’ı satın alması, İngiltere’nin düzenleyici kurumu olan Rekabet ve Piyasa Kurumu’nun (CMA) radarına takıldı. CMA bir soruşturma açtı ve milyar dolarlık anlaşmayı incelemeye başladı. Microsoft’un soruşturmaya yanıtı hızlı oldu ve şirket kendisini bir belgeyle savundu. Şaşırtıcı bir şekilde belgedeki bazı bilgiler, GTA 6’nın çıkış tarihi konusunda bilgi vermiş oldu.

Microsoft, esasen Call of Duty’nin tek başına rekabeti zedeleyecek kadar pazar payı oluşturmadığını savunuyor ve bu nedenle Grand Theft Auto gibi franchise’lara işaret ediyor. En dikkat çekici nokta ise belgenin 24. sayfasında yer alıyor: “Merakla beklenen Grand Theft Auto VI’nın (GTA 6) 2024 yılında çıkması bekleniyor.”

Microsoft ve Rockstar arasındaki iş birliğinin düzeyi göz önüne alındığında bu bilginin büyük olasılıkla doğru olduğunu söyleyebiliriz. Ancak şirket CMA soruşturması altında ve milyar dolarlık bir anlaşma tehlikede olabilir. Dolayısıyla bilgilerin doğruluğu hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Gelen bilgiler oyunun 2025 yılına kadar piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor, ancak 2024 çıkış tarihi pek olası görünmüyor. Rockstar’ın başlangıçta 2024 çıkış tarihini duyurması ve bunu gelecek yıla ertelemesi de iyi bir ihtimal. Grand Theft Auto VI ölçeğinde bir oyun, geliştirilebilmesi için gereken tüm cilaya ve zamana ihtiyaç duyar.