GTA V, Take-Two’yu sırtlamaya devam ediyor!

GTA V, Take-Two’yu sırtlamaya devam ediyor!

GTA V, Take-Two’yu sırtlamaya devam ediyor!

Oyun dünyasının gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan ismi olan GTA V, yapımcısı Take-Two’yu sırtlamaya devam ediyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Take-Two bünyesindeki Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA V, 17 Eylül 2013 tarihinde satışa sunulmuştu. İlk etapta yalnızca PlayStation 3 ve Xbox 360 için raflardaki yerini alan yapım sadece 3 gün içerisinde yapımcısına 1 milyar dolarlık kazanç sağlamıştı. Sadece bu performansıyla bile ismini oyun dünyasına altın harflerle kazımayı başaran yapım, hala firmayı sırlayan ürünlerin başında geliyor.

GTA V’in çıkışının ardından yaklaşık olarak 4 sene geçmiş olmasına karşın, açıklanan son mali tablo bu yapımın hala Take-Two’yu sırtladığını gösteriyor. Zira GTA V’in yanı sıra GTA Online’da gerçekleşen oyun içi alımlardan gelen para da ünlü yapımcıyı zora düşmekten kurtarmış diyebiliriz.

Take Two tarafından açıklanan rakamlara göre son çeyrekle birlikte GTA V’in satış rakamları 80 milyonu aşmış durumda. Şubat ayında açıklanan sonuçlarda GTA V satış rakamları 75 milyon olarak lanse edilmişti. Öyle görünüyor ki serinin son oyunu sadece son çeyrekte bile 5 milyon kopya satmayı başarmış. Bu gerçekten önemli bir başarı diyebiliriz. Zira şimdilerde çıkan oyunlar toplamda bile 5 milyonluk satış rakamını göremezken, GTA 5 bunu çıkışından 4 sene sonra bile rahatlıkla başarabiliyor.

Bu arada dip not olarak şu bilgiyi de verelim. GTA 5 satışlarının yüzde 75’i fiziksel yani kutulu olarak gerçekleşirken, geri kalan kısım ise dijital olarak gerçekleşmiş durumda.