hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Gucci ve The Sandbox arasında metaverse iş birliği

  Gucci ve The Sandbox arasında metaverse iş birliği
  expand

  Giyim dünyasının en ünlü markalarından biri olan Gucci, metaverse dünyasına adım atıyor. Gucci ürünleri The Sandbox platformunda satışa sunulacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gucci ve The Sandbox arasında metaverse iş birliği! Metaverse konseptinin popülaritesi ile birlikte son zamanlarda birçok firma bu alanda çeşitli yatırımlar yapmaya başlamıştır. Bu kez İtalya merkezli dünyaca ünlü lüks moda markası Gucci’den bir adım daha geldi. Gucci, tasarımcıları tarafından oluşturulan Metaverse moda ürünlerini The Sandbox platformunda satacak.

  Gucci, Sandbox’ta Moda Deneyimi Geliştirecek

  Lüks moda markası Gucci, metaverse dünyasına katılmak için yeni adımlar atıyor. Ünlü marka, yakın zamanda en popüler Ethereum blockchain tabanlı oyun platformu The Sandbox’tan sanal arazi satın aldığını duyurdu.

  Konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, Gucci’nin gelecekte tüketicilere Gucci temalı NFT’ler ve oyun içi sanal giyim ürünleri gibi çeşitli deneyimler sunacağı biliniyor.

  The Sandbox’ın COO’su ve kurucu ortağı Sebastien Borget şunları söyledi:

  “Gelecek nesil oyuncular için sanal moda, gerçek hayattaki moda kadar önemlidir. ”

  Son olarak Gucci, The Sandbox ile işbirliği içinde interaktif bir moda deneyimi de geliştirecek.

  Sanal dünyanın farklı bir evrene geçtiği günümüzde hemen hemen her markanın bir şekilde yer aldığı Metaverse evreni gün geçtikçe popülistesini arttıyor. Gucci gibi önemli markalarında içinde yer alması metaverse evreni için önemli bir adım gibi duruyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow