Hangi iPhone modeli kaç dakikada şarj oluyor?

Hangi iPhone modeli kaç dakikada şarj oluyor?

Hangi iPhone modeli kaç dakikada şarj oluyor?

iPhone 13 ve Pro Max şarj süreleri ortaya çıktı. Apple hatırlanacağı üzere yeni nesil iPhone modellerini 14 Eylül’de gerçekleştirdiği etkinlikte tanıtmıştı. Bu etkinliğin ardında geçtiğimiz günlerde yeni iPhone modelleri raflardaki yerlerini aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Peki iPhone modelleri kaç dakikada şarj oluyor? Malum son dönemde 4000 mAh civarında bataryayla gelen telefonların 1 saatin altında sıfırdan tam şarja ulaştığına tanıklık ediyoruz. Peki bu durum Apple modellerinde nasıl?

Öncelikle şunu hatırlatmamız gerekiyor. iPhone 13 kutusundan adaptör çıkmıyor. Yani telefon 30W hızlı şarjı desteklese de elinizde 30W’lık bir şarj adaptörü yoksa, hızlı şarjın anlamı olmuyor.

Teknoloji tutkunu bir kişi iPhone 13 Pro ve Pro Max’ın şarj sürelerini test etmiş. 30W’lık hızlı şarj adaptörü ile iPhone 13 Pro Max’ın tam şarja ulaşması 86 dakika sürmüş. iPhone 13’te ise bu süre yaklaşık olarak 89 dakika sürüyor.

Yani iPhone 13 ve 13 Pro Max’in 30W ile tam şarja ulaşması yaklaşık olarak 1.5 saat sürüyor desek sanırım pek de yanılmış olmayız.

Bu süreler bir iPhone için etkileyici olsa da günümüzde bu sürelerin çok daha altına inen cihazların olduğunu unutmamak gerekiyor.