Hareketlenen tablet sektöründeki oyuncu sayısı artıyor

Hareketlenen tablet sektöründeki oyuncu sayısı artıyor

Hareketlenen tablet sektöründeki oyuncu sayısı artıyor

2023’e yeni girmiş olmamıza rağmen pek çok akıllı telefon üreticisi, önümüzdeki süreçte yeni tanıtacakları tablet modellerini duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tablet pazarı oluştuğundan beri sektörün liderliğini Apple götürüyor. Pazar daralsa da Apple’ın iPad tarafına getirdiği yenilikler, Cupertino merkezli şirketin gelirlerinin azalmasını engellemişti.

Fakat pandemi ile birlikte ortaya çıkan uygun fiyatlı tablet arayışına Apple cevap veremedi. Bu sefer de devreye farklı üreticiler girdi. TCL, Xiaomi, Huawei gibi isimler geliştirdikleri uygun fiyatlı tabletler ile pazara yeni bir soluk kazandırdı.

Yeni tablet modellerinin peşi sıra satışa sunulması, kullanıcıların tabletlere olan ilgisini de tekrardan uyandırmış oldu. Elbette bu ilginin uyanmasında pandemiye bağlı şartlar da önemli bir yer tutuyor.
Malum pandemiyle birlikte uzaktan çalışmaya geçilmesi, eğitimin uzaktan gerçekleştirilmesi pek çok kişiyi tablet kullanmaya itti. Çünkü tabletler genel olarak diz üstü PC modellerine göre çok daha makul fiyatlardan satılıyor.

Örneğin bugün uzaktan çalışmada işlerinizi görebileceğiniz ortalama bir tableti 3500 – 4000 TL fiyat aralığına satın almanız mümkün. Aynı kalibredeki bir dizüstü PC içinse kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekiyor. Bu durum da tabletleri bir adım daha öne çıkartıyor.