hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  HarmonyOS 3 için 2 yeni yama servis etti

  HarmonyOS 3 için 2 yeni yama servis etti
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Google ekosisteminden dışlandıktan sonra akıllı telefon sektöründen çekilmektense, imkansızı denemeye karar veren Çinli şirket, kendi akıllı telefonlarında kendi işletim sistemini kullanabilmek için HarmonyOS adını verdiği işletim sistemini geliştirmeye başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geliştirilen yeni işletim sistemi sayesinde, akıllı telefonlarında Android’e olan bağımlılığını sonlandıran Çinli şirket, tabi ki ilk etapta oldukça zor günlerden geçiyor. Bir taraftan uygulamanın özelliklerini ve stabilizasyonunu güçlendirmeye çalışan Çinli teknoloji devi diğer bir taraftan ise bu işletim sistemini daha popüler hale getirebilmek için elinden geleni yapıyor.

  Bu çalışmaların bir ürünü olarak ortaya çıkan HarmonyOS 3 sürümü ise, her ne kadar özellik anlamında tatminkar bir seviyede olsa da, özellikle kamera gibi bazı alanlarda yaşattığı sıkıntılar, bu işletim sisteminin yeni yeni gelişmeye başlayan şöhretine adeta pranga vurdu. İşte hem bu kulaktan kulağa yayılan hataları hem de henüz kimsenin farkına varmadığı sorunları ortadan kaldırmak isteyen Huawei, HarmonyOS 3 işletim sistemi için 2 yeni yama servis etti.

  Bu yamalardan ilki 98MB’lık olanıyken bu paketin daha çok belirttiğimiz türden sorunların çözümü için getirildiğini söyleyebiliriz. İkinci yamanın boyutu yaklaşık 65MB ve bu paket ise sistemin daha stabil çalışmasını sağlıyor. Bakalım Huawei’nin bu çabaları, markanın hayatta kalması için yeterli olabilecek mi?

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow