Hedefte bu kez Kenya var

Hedefte bu kez Kenya var

Hedefte bu kez Kenya var

Bu yılın başında OpAfrica adlı yeni bir hack saldırısı başlatan Anonymous, Nijerya’dan sonra şimdi de Kenya’yı hackledi. Kenya Dış İşleri Bakanlığı’nın verileri internete sızdırıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ünlü hacker grubu Anonymous, politik nedenleri olan siber saldırılar düzenlemeye devam ediyor. Son günlerde İsrail’den Türkiye’ye kadar birçok ülkenin başına bela olan grup, bu seferde Kenya’yı hedef aldı. Daha önce OpAfrica adlı bir hack saldırısı düzenleyen Anonymous, bu saldırıların yeni ayağında Kenya hükümetinin sitelerini hedef aldı. Kenya’nın Dış İşleri Bakanlığı’nı hackleyen grup, buradan ele geçirdiği 1TB boyutundaki veri yığınını internette yayınladı.

Kenya hükümeti de hacklendilerini ve 1TB verinin çalındığını doğruladı. Ancak hükümet yetkililerine göre bu veriler arasında gizli belgeler yer almıyor. Bu veriler arasında hükümete veya hükümet çalışanlarına zarar verecek belgelerin yer almadığı belirtiliyor.

Bilim insanlarından Zika virüsü alarmı

Veriyi inceleyenlerin ifadelerine göre veriler hükümet çalışanları arasında gönderilen gündelik mesajlardan ve e-postalardan oluşuyor. Bu hack saldırılarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği söyleniyor. Anonymous’un OpAfrica kapsamında hedef aldığı Afrika ülkeleri arasında Burundi, Togo, Burkina Faso, Etiyopya, Somali ve Cezayir de yer alıyor.