hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Helldivers 2’nin Steam’deki yükselişi sürüyor

  Helldivers 2’nin Steam’deki yükselişi sürüyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Helldiver 2, bu ayın başında oyunseverlerle buluştu. Sony tarafından çıkarılmasına rağmen hem PlayStation 5’e hem de PC’ye aynı anda gelen oyun, PC’ye de gelmesinin etkisiyle harika bir çıkış yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  En iyimser beklentilerin bile üzerine çıkarak bugüne kadar Steam’de en çok oynanan PlayStation oyunu olan yeni Helldivers oyunu, bu sayede God of War’un rekorunu bile kırdı.

  Ancak Helldivers 2 burada da durmadı. Çıktığı günden beri oyuncu sayısını hızla arttırmaya devam eden oyun, bugün artık Steam’deki en popüler oyunlardan birine dönüşmüş durumda. Daha geçtiğimiz hafta Destiny 2’yi geride bırakarak büyük bir başarıya imza atan oyun, aradan geçen bir haftalık sürede, Steam’deki oyuncu sayısını ikiye katladı.

  SteamDB’de yer alan bilgilere göre Helldivers 2, geçtiğimiz günlerde aynı anda 409 bin 367 eşzamanlı oyuncuya ulaştı. Böylece kendi rekorunu daha da geliştiren oyun, çıkışından iki hafta sonra bu kadar oyuncu çekerek, uzun vadede de çok başarılı olabileceğinin sinyallerini verdi.

  Yeni Helldiver oyununun Steam’de yakaladığı bu başarı, Sony’nin PlayStation oyunlarını PC’ye getirme stratejisinin sonuç verdiğini bir kez daha ispatlamış oldu. Bildiğiniz gibi Sony, geçtiğimiz yıl Returnal ve The Last of Us Part 1 gibi PlayStation oyunlarını PC’ye de çıkardı. Şirketin bu yıl da Horizon: Forbidden West ve Until Dawn’ın PC versiyonlarını çıkarması bekleniyor. Yani anlayacağınız PlayStation oyunlarının bu konsola özel olduğu günler artık yavaş yavaş geride kalıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow