Henry Cavill, Geralt ile özdeşleşecek

Henry Cavill, Geralt ile özdeşleşecek

Kısa süre önce Netflix’te yayınlanan ve tüm dünyada büyük ilgi gören The Witcher dizisi Netflix yetkililerini fazlasıyla memnun etmiş durumda.

Netflix’in 2019’daki en önemli projelerinden biri olan The Witcher dizisi kısa süre önce yayınlandı. 8 bölüm çekilen dizi daha yayınlanmadan 2 ve 3. sezon onaylarını da almıştı


Normal şartlarda dizinin 2020’nin sonları ya da 2021’in başlarında yayınlanması planlanıyordu. Fakat izleyicilerden gelen yoğun talep üzerine dizinin yayın tarihi 2019’a çekilmişti. Öyle ki DC’nin son Superman’i Henry Cavill, Geralt rolü için bizzat kendi aday olmuştu. Yani  Netflix Cavill’e teklif yapmadan, Cavill bu rolü oynamak istediğini dile getirmişti. Kabul etmek gerekiyor ki ünlü isimlerden bu tarz teklifler duymaya alışık değiliz.


Sonuç olarak Cavill, Geralt rolünü kapmayı başardı. Tüm Witcher oyunlarını oynayıp, tüm kitapları okuyan ve The Witcher evrenine hakim olan Cavill, dizideki performansıyla da izleyenleri büyüledi.


Seyircilerin Cavill’in muazzam performansına eleştirileri de hayli olumlu oldu. Öyle ki dizinin yapımına katkıda bulunan The Witcher serisinin yazarı Andrzej Sapkowski de Cavill’in Geralt performansından çok etkilenmiş. Sapkowski, Geralt – Cavill ikilisininin Viggo Mortensen – Aragorn ikilisi gibi özdeş olduğunu söyleyen ünlü yazar, Cavill’in performansına övgüler yağdırdı.


İlk sezonu karakter tanıtımına odaklı olan dizinin ikinci sezonunda hikaye ön planda olacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS