hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hepsi bir arada Office Android kullanıcılarının emrinde

  Hepsi bir arada Office Android kullanıcılarının emrinde
  expand
  KAYNAKAli Yavuz Şahin

  Google Play mağazasında erişime açılan uygulama sayesinde kullanıcılar tüm Microsoft Office uygulamalarını tek bir mobil uygulama altından kullanabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kasım ayında duyurusu yapılan uygulama bugüne kadar sadece belirli Google gruplarına üye olup teste katılmak isteyen kullanıcılara açıktı. Ayrıca 10 bin kadar iOS kullanıcısı da test için seçilmişti.

  Microsoft’un duyurusuna göre, testler beklenenden güzel gitti ve uygulama beklenenden daha önce yayına alındı.

  Uygulama şimdilik Android telefonlarını destekliyor. Android tabletlerde bazı özellikler kısıtlı durumda. iPhone versiyonu da henüz beta testi aşamasında ve iPad versiyonu da kısıtlı özelliklerle geliyor.

  Yeni, hepsi bir arada Office uygulamasında, Microsoft Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları bir arada geliyor. Bu da standart bir beyaz yakalanın ihtiyaçları için yeterli bir seçim.

  Uygulamada bulunan ana ekranda, üzerinde çalışılan tüm dosyaları bir arada görmek mümkün. Burada seçilen dosyaya göre uygulama, Microsoft Word, Excel veya PowerPoint uygulamalarını çalıştırıyor.

  Yeni Office uygulaması aslında Microsoft’un dağınık mobil Office uygulamalarını bir araya getirme işlevini görüyor. Ancak, kullanıcıların tüm Microsoft Office ekosistemini tek bir uygulama altında bulması önemli bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca uygulamaların kullanıcı kazanmasını da hızlandıracak bir hamle olduğu anlaşılıyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow