Honor Google Play desteğine kavuşuyor

Honor Google Play desteğine kavuşuyor

Honor Google Play desteğine kavuşuyor

Sonunda beklenen haber geldi. Honor’un CEO’su Google servisleri ile merak edilen soruları cevapladı. Honor sonunda Google Play desteğine geri kavuşuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Malum ABD tarafından uygulanan ambargolar ve ticari yasaklar yüzünden Huawei modellerine Google servislerini koyamıyor. Bu ambargo ve yasaklar bir dönem Honor’ı da kapsıyordu. Ta ki Huawei, Honor’ı elden çıkarma kararı alana kadar.

Bir süre önce Huawei, Honor’ı Çin’de oluşturulan bir konsorsiyuma satma kararı almıştı. Bu satışın ardından Honor’ın tekrardan Google servislerine kavuşup kavuşmayacağı merak konusuydu.

Honor CEO’su George Zhao konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Honor’ın Google servislerini almasının önünde bir engel bulunmadığını belirten Zhao, hali hazırda görüşmelerin devam ettiğini vurguladı.

Yani önümüzdeki dönemde Honor modellerine Google Play desteğinin geri geleceğini söyleyebiliriz. Elbette bu destek önceki modelleri etkileyecek mi? Orası şimdilik soru işareti. Muhtemelen Honor konu ile ilgili görüşmeler bittiğinde kapsamlı bir açıklama yapacaktır.

Şunu da dip not olarak hatırlatalım. Honor modellerinde hala App Gallery kullanılıyor. Son olarak çıkan V40 modelinde Google Play’in yer alabileceği söylenmişti. Fakat Honor ve Google arasındaki görüşmeler henüz bitmediği için, V40’ta da Google servislerine yer verilemedi. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Bu görüşmelerden olumsuz bir kararın çıkma ihtimali de bulunuyor.