hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Honor Google Play desteğine kavuşuyor

  Honor Google Play desteğine kavuşuyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Sonunda beklenen haber geldi. Honor’un CEO’su Google servisleri ile merak edilen soruları cevapladı. Honor sonunda Google Play desteğine geri kavuşuyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Malum ABD tarafından uygulanan ambargolar ve ticari yasaklar yüzünden Huawei modellerine Google servislerini koyamıyor. Bu ambargo ve yasaklar bir dönem Honor’ı da kapsıyordu. Ta ki Huawei, Honor’ı elden çıkarma kararı alana kadar.

  Bir süre önce Huawei, Honor’ı Çin’de oluşturulan bir konsorsiyuma satma kararı almıştı. Bu satışın ardından Honor’ın tekrardan Google servislerine kavuşup kavuşmayacağı merak konusuydu.

  Honor CEO’su George Zhao konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Honor’ın Google servislerini almasının önünde bir engel bulunmadığını belirten Zhao, hali hazırda görüşmelerin devam ettiğini vurguladı.

  Yani önümüzdeki dönemde Honor modellerine Google Play desteğinin geri geleceğini söyleyebiliriz. Elbette bu destek önceki modelleri etkileyecek mi? Orası şimdilik soru işareti. Muhtemelen Honor konu ile ilgili görüşmeler bittiğinde kapsamlı bir açıklama yapacaktır.

  Şunu da dip not olarak hatırlatalım. Honor modellerinde hala App Gallery kullanılıyor. Son olarak çıkan V40 modelinde Google Play’in yer alabileceği söylenmişti. Fakat Honor ve Google arasındaki görüşmeler henüz bitmediği için, V40’ta da Google servislerine yer verilemedi. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Bu görüşmelerden olumsuz bir kararın çıkma ihtimali de bulunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow