Huawei Mate 50 Pro’nun uluslararası pazarda çıkışı onaylandı

Huawei Mate 50 Pro’nun uluslararası pazarda çıkışı onaylandı

Huawei Mate 50 Pro’nun uluslararası pazarda çıkışı onaylandı

Çin’de sunulan modeline göre bazı farklılıklar ile gelecek. İlk olarak, Çin modelinin aksine, global model Uydu Bağlantısı özelliği için destekle gelmiyor. Diğer fark, açık kaynaklı Android tabanlı EMUI 13’ü çalıştıran yazılım açısından, Çin’de ise telefon HarmonyOS 3.0 çalıştıracak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Huawei Mate 50 Pro, 120 Hz yenileme hızı, bir milyardan fazla renk ve 2616 x 1212 piksel ekran çözünürlüğü desteğine sahip 6.74 inç OLED ekrana sahip. Ekranın üstünde 3D derinlik algılayıcı yüz kilidi açma sistemine sahip çentik yer alıyor.

Kaputun altında, cihaz 8GB RAM ile birleştirilmiş Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci tarafından destekleniyor. Cihaz 256GB ve 512GB olmak üzere iki farklı dahili depolama seçeniğyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Kamera bölümünde 50 megapiksel birincil RYYB sensörü var ve şirket buna optik görüntü sabitleme ve diyaframı manuel olarak değiştirme yeteneği ile gelen “Ultra Diyaframlı Kamera” diyor. Makro kamera olarak da çalışan 13 megapiksel ultra geniş kamera da var. Ayrıca 3.5x optik zoom ve 100x’e kadar hibrit zoom özellikli telefoto periskop zoom kamerası ile birlikte geliyor.

Suya ve toza dayanıklılık açısından IP68 olarak derecelendirilen Huawei Mate 50 Pro akıllı telefon, 4.700 mAh pilden güç alıyor ve 66W SuperCharge hızlı şarj ve 50W kablosuz şarj desteğiyle geliyor.