Huawei Mate X satışları beklenenin üzerinde

Huawei Mate X satışları beklenenin üzerinde

Akıllı telefon alanında önemli bir etki yaratmayı başaran Huawei Mate X satışları hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Samsung ve Huawei şirketleri akıllı katlanabilir telefonlar konusunda rekabet etmeye başlamışlardı. Ancak Google tarafından yapılan son bir hamle ile birlikte Huawei büyük problemlerle karşı karşıya kaldı. Bazıları şirketin artık akıllı telefon üretemeyeceğini söylese bile, Huawei bunu her defasında aşmayı başardı. Şimdi ise Huawei Mate X ve Galaxy Fold modelleri adeta satış yarışında.


Galaxy Fold; ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Hindistan, Güney Kore ve birkaç Avrupa ülkesinde satışa sunuldu. Huawei ise bu yeni akıllı telefon modelinde Google servisleri olmadığı için sadece Çin’de satış gerçekleştirdi.


Tüm bu aksiliklere rağmen Huawei Mate X her ay 100 bin civarında satış gerçekleştirmeyi başardı. Bu gerçekten de beklentilerin çok daha ötesinde bir gelişmeydi. Galaxy Fold, yaklaşık olarak 2.000 dolar (11.700 TL) gibi bir fiyata satılırken Mate X, yaklaşık olarak 2.400 dolar (14 bin TL) fiyatına sahip. Aslında bu bile Mate X için önemli bir dezavantajdı.


Tüm bunlara rağmen Huawei şirketi pes etmedi ve katlanabilir akıllı telefonunu büyük oranda sattı. Şirketten hiç beklemeyen bu performans hisse değerlerinde de artış sağladı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS