Huawei Mate X3 çok önemli bir özelliğe yer verecek

Huawei Mate X3 çok önemli bir özelliğe yer verecek

Huawei Mate X3 çok önemli bir özelliğe yer verecek

Kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’u her geçen gün biraz daha geliştiren Çinli teknoloji devi aynı zamanda telefonlarında yer verdiği özelliklerle rakiplerine gözdağı vermekten de geri durmuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son olarak Huawei Mate 50 serisinde uydu üzerinden haberleşme ve metin mesajı yollama özelliği kullanarak Apple’a selam çakan Çinli şirket, Huawei Mate X3 modeliyle çıtayı bir adım da yukarı taşımanın derdinde.

Çinli teknoloji şirketine yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Mate X3 modelinde uydu üzerinden sesli mesaj gönderme özelliğini devreye sokacak ki eğer bu iddia doğruysa Mate X3’ün bu özelliğe sahip ilk akıllı telefon olacağını da belirtelim.

Bugüne kadar gelen bilgilere baktığımızda, Huawei Mate X3’ün Kirin 9000 yonga setinden güç alacağı ve 8 inç büyüklüğünde 2200 x 2480 piksel çözünürlüğünde bir ekranla karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Elektriksel gücünü 4.500mAh’lık bataryasından alması beklenen telefonun aynı zamanda 66W’lık hızlı şarj desteği sunacağını da belirtelim. Eğer planlarda bir aksaklık olmazsa, Huawei yeni katlanabilir akıllı telefon modelini yılın ilk çeyreği sona ermeden tanıtacak.