hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Huawei Nova 10 Pro özellikleri ile şaşırttı 

  Huawei Nova 10 Pro özellikleri ile şaşırttı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Huawei Nova 10 Pro, kesinlikle çok güzel bir tasarıma sahip. Yanlardan kavislendirilmiş büyük ekranı, parmaklarınız için neredeyse sınırsız bir kullanım alanı oluşturuyor ve kaliteli görüntüler sunuyor. Kamera tarafı, büyük bir kesim kullanıcının beğenisini kazanacağı kesin.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  OLED teknolojisinin kullanıldığı bu telefonda, FHD+ çözünürlük sunuyor ve 120Hz’e kadar tazeleme değeri sağlayabiliyor. Bu da zengin renklerle oluşan detayların akıcı şekilde sunulması demek. İhtiyaca göre oyunlardan yüksek çözünürlüklü dizi ve filmlerin deneyimlenmesine kadar bu hoş etkileri fark edeceksinizdir.

  Huawei Nova 10 Pro Snapdragon 778G 4G, yani orta seviyede konumlandırabileceğimiz bir çipset ile geliyor. Sunulan işlemci, 2.42 GHz çalışma hızına kadar erişebiliyor. RAM tarafında 8GB, dahili depolama tarafında da 256GB değerleri mevcut.

  Nova 10 Pro, Huawei’nin Android tabanlı güncel EMUI 12 işletim sistemiyle geliyor. Kullanımı kolay bir arayüz sunan bu sistem, Huawei App Gallery’de sunulan oyun ve uygulamalarla daha keyifli bir hale bürünüyor.

  Öte yandan, Petal Search ve Petal Maps gibi uygulamalar, aradıklarınızı kolaylıkla bulabilmeniz için önemli.

  Arka tarafta üçlü kamera sistemi

  Telefonun arka tarafında, 50+8+2MP’den oluşan kamera dizilimi konumlandırılmış. Ultra geniş açılı çekim, makro çekim ve portre gibi popüler modları kullanabiliyorsunuz. Ürünün gün ışığı çekim performansı oldukça hızlı ve sonuçlar da oldukça net.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vlog video çekim moduna adım atarak, aynı anda ön ve arka kamerayı çalıştırabilir ve eğlenceli videolar hazırlayabilirsiniz. Ağır çekim modu tarafında sunulan seçenekler de tatmin edici.

  Arka kamera sistemi, 4K 30FPS ve 1080p 60FPS çekim değerleri de sunuyor.

  Gelelim ön tarafa. Nova 10 Pro’nun ön tarafında dual kamera sistemi var. Bu, telefonlarda nadir gördüğümüz bir dizilim.

  60+8MP’den oluşan kamera dizilimi, geniş açılı çekimler ve yakın plan net portrelere imkân sunuyor. İster geniş açılı kullanın, ister 2X zoom yaparak…

  Video tarafında 4K 30, 1080P 60FPS ve ağır çekim gibi seçeneklerin sunuluyor olması da heyecan verici açıkçası.

  Gelişmiş kablosuz bağlantı teknolojileri ve bulut sistemi

  Huawei Nova 10 Pro, Wi-Fi 6, NFC, Bluetooth 5.2 gibi gelişmiş kablosuz bağlantı teknolojilerine sahip. Destekli bir internet altyapısı sayesinde büyük boyutlu dosyaları dahi kısa sürelerde telefonunuza indirebilir, Bluetooth kulaklıklarla saniyeler içinde eşleştirmeler gerçekleştirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi NFC de günümüzde çoğu konuda kullanımı avantajı bir teknoloji.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow