Huawei P60 Pro beklentileri fazlasıyla karşılayacak

Huawei P60 Pro beklentileri fazlasıyla karşılayacak

Huawei P60 Pro beklentileri fazlasıyla karşılayacak

Huawei’in Mart ayında iki amiral gemisi akıllı telefon çıkarmayı planladığına dair söylentiler dolaşıyor. Bunlardan biri , çok sayıda yeni özellik ve yenilikle sahip olacak olan P60 Pro.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Twitter’da HoiINDI olarak bilinen analist tarafından paylaşılan renderlar da dahil olmak üzere Huawei P60 Pro modeliyle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Bu görüntülerde kavisli bir ekran ve sol alt köşede periskop kamera bulunan benzersiz bir kamera modülü gösteriliyor.

Daha önce sızdırılan bilgilerde P60 Pro’nun arka yüzeyde 50MP Sony IMX888 ana kamera ile üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını söyleniyordu. Cihazın 50 MP ultra geniş açılı birimi Sony IMX858 sensörüne sahipken, 64 MP telefoto OmniVision OV64B yer alacak.

Huawei’nin şirket içi görüntüleme markası olan XMAGE kamera modülünde kullanıldığı anlaşılıyor.

Gelen bilgilere göre Huawei P60 Pro, ekran altı parmak izi tarayıcıya sahip olacak. P60 Pro’nun teknik özelliklerine gelecek olursak QHD+ çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızı desteğine sahip 6,6 inç OLED paneli ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Cihaz LPDDR5X depolama ve UFS 4.0 depolama özelliklerine sahip olabilir. IP68 sertifikası ile beraber HarmonyOS 3.0 işletim sistemi beklenenler arasında.

P60 Pro’nun ayrıca 100W kablolu şarjı ve 50W kablosuz şarjı destekleyen 5000mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.