hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Huawei, yeni amiral gemisine fazlasıyla güveniyor

  Huawei, yeni amiral gemisine fazlasıyla güveniyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Henüz piyasaya sürülmemiş Huawei P60 Pro, şimdiden rakiplerine korku salmış durumda. Bu, bir zamanlar küresel olarak önde gelen teknoloji devi için uzun bir sarsıntılı dönemin ortasında bir umut ışığı niteliği taşıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Huawei, neredeyse şirketi yok eden ABD’nin yaptırımlarından kurtulabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu iç aydınlatıcı görüntünün, P60 Pro’nun telefoto kamerasından geldiği düşünülüyor.

  Yayınlanan fotoğraf, Huawei P60 Pro’nun yakında piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Raporda, telefon kamerasının 64MP OmniVision OV64B sensörü ve 3.5x büyütmeli lensi bulunduğu belirtilmiş. Sensör, Huawei akıllı telefonlarla yaygın olan bir RYYB renk filtresine sahip.

  P60 Pro’nun ana ve ultra geniş kameraları için çift 50MP sensöre sahip olacağı da söyleniyor. Ayrıca, telefonda 120Hz yüksek yenileme hızına sahip 6.6 inç QHD bir ekran bulunacak. Telefon, 100W şarjla 5.000mAh bataryayla gelecek.

  Huawei P60 Pro, beklenildiği gibi HarmonyOS 3.0 üzerinde çalışacak ve IP68 derecelendirmeyle gelecek. Daha önce telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile çalışacağı bildirilmişti. Ancak sonraki söylentiler, gerçekte yonga setinin Snapdragon 8 Gen 2 olduğunu işaret ediyor. Model, Huawei’nin hala 5G çiplerine erişim eksikliği nedeniyle 4G ile sınırlı kalacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Huawei CEO’su tarafından paylaşılan kamera çekimi etkileyici bir görünüme sahip. Telefon, yapay ışıklandırmalı bir binanın tamamen karanlık bir arka plan üzerinde yer almasının yanı sıra ayın detaylarını da yakalayan yeterli bir dinamik aralığı ile dikkat çekiyor. Huawei P60 serisi bu ayın ilerleyen günlerinde tanıtılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow