Huawei yeni bir harita uygulaması kullanacak

Huawei yeni bir harita uygulaması kullanacak

Huawei yeni bir harita uygulaması kullanacak

Huawei, yeni harita uygulaması kullanmayı düşünüyor. ABD ile arası son derece açık olan ve bu nedenle de kendi donanımları ile uygulamalarını geliştirmeye çalışan şirket büyük ilerleme kaydetti.

Huawei şirketi, kendi harita uygulamasını geliştirmek için Baidu platformu ile anlaştı. Böylece bir Google uygulamasından daha kurtulmuş oldu.

Harita uygulamaları şimdilerde neredeyse herkes tarafından kullanılıyor. Ancak söz konusu, Google ve Huawei arasındaki ilişkiler olunca işler biraz değişiyor. Huawei yine yabancıya gitmedi ve Çin merkezli Baidu ile yollarını birleştirdi. Firma bundan sonra Baidu harita hizmetlerinden yararlanacak.

Huawei Baidu Haritalar HarmonyOS 2.0 ile destekleneceği için aynı zamanda işletim sistemi zorbalığından da kurtulmuş olacaklar. Baidu, bahsi geçen yeni navigasyon sistemiyle ilgili bilgileri henüz tam olarak açıklamadı. Ancak bilindiği kadarıyla, akıllı saat destekli olacak. Huawei Watch GT 2 Pro cihazının geçen hafta tanıtılması ise kasıtlı yapılmıştı.

Bu yeni harita uygulamaları hem akıllı telefonlarda hem de saatlerde kullanılabilecek. Böylece ikinci bir ekran fırsatı ortaya çıkacak. Yani hem akıllı telefon hem de akıllı saatler birlikte kullanılabilecek. Yürüyüş ve bisiklet için rota oluşturmak da kolaylaşacak.