hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Counter-Strike: Global Offensive yenileniyor

  Counter-Strike: Global Offensive yenileniyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Valve tarafından geliştirilen Counter-Strike: Global Offensive, ya da oyun severler arasında daha çok kullanılan adıyla CS: GO, yıllardır en çok oynanan oyunlar listelerinin zirvesinde yer alıyor. Yakın zamanda da bu durum değişmeyecek gibi duruyor. Buna rağmen Valve, oyun severlere sunduğu deneyimi geliştirmek için bu oyunu yenilemeye devam ediyor. Stüdyo bu kez CS: GO’yu tamamen yenilemeye hazırlanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  E-spor yazarı Richard Lewis’in Forbes ile paylaştığı bilgilere göre Valve, Counter-Strike: Global Offensive’in yeni bir versiyonunu yayınlamaya hazırlanıyor. Stüdyonun yeni Source 2 oyun motorunu kullanan bu yeni versiyonun önümüzdeki aydan itibaren oyun severlere açılabileceği söyleniyor. Lewis’e göre Valve, bu yeni versiyonun beta sürümünü önümüzdeki ay erişime açacak.

  Daha önce CS: GO ile ilgili doğru çıkan birkaç önemli haberi kamuoyuyla paylaşan isim olan Richard Lewis, Valve’nin bu yeni oyunu bir süredir test ettiğini söylüyor. Lewis’in içerinde aldığı bilgilere göre Valve, bu yenilenmiş versiyonu test etmeleri için profesyonel CS: GO oyuncularını Seattle’daki merkezine davet etti. Bu profesyonel oyuncular bir süredir burada oyunu test edip deneyimlerini stüdyoyla paylaşıyorlar.

  Dota 2 ve Half-Life: Alyx gibi diğer Valve oyunlarında da kullanılan Source 2 oyun motoruna geçiş yapılması, Counter-Strike: Global Offensive’in hem grafiklerinin hem de performansının kayda değer ölçüde gelişmesini sağlayabilir. Görünen o ki oyunun bu yeni versiyonunun neye benzeyeceğini görmek için çok da beklememiz gerekmeyecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow