hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tablet pazarında rekabet artıyor

  Tablet pazarında rekabet artıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  iQOO, tablet pazarına ilk adımını iQOO Pad ile atmaya hazırlıyor. Resmi bir lansman tarihi henüz netleşmiş değil ancak son dönemdeki sızıntılar, cihazın çarpıcı özelliklerini gözler önüne seriyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vivo’nun “PA2373” model numarası, 3C Sertifikasyon sitesinde göründü ve bu modelin, iQOO Pad’e ait olduğu büyük ihtimalle düşünülüyor. Sertifikasyon, bu modeli net bir şekilde bir tablet bilgisayar olarak tanımlıyor ve bu durum, cihazın piyasaya çıkışına dair beklentiyi yükseltiyor.

  iQOO Pad, Vivo’nun 44W FlashCharge adaptörüne sahip olacak ve bu, model numarası V4440L0B1-CN olan bir şarj cihazı. Şarj cihazı, standart 10W seçeneği ve 18W hızlı şarj modu ile birlikte etkileyici bir 44W hızlı şarj yeteneği sunacak.

  Sertifikasyon, şarj detayları dışında pek fazla bilgi sunmadı ancak daha önceki sızıntılar ve söylentiler, daha detaylı bilgiler sağladı. iQOO Pad’in, Vivo Pad2’nin yeniden markalanmış bir sürümü olacağı ve modifiye edilmiş bir yonga seti kullanacağı tahmin ediliyor. iQOO Pad, Dimensity 9000+’ın hızlandırılmış bir versiyonu olan Dimensity 9000 yonga setini kullanacak.

  TSMC tarafından 4nm süreciyle üretilen Dimensity 9000+ yonga seti, güçlü bir yapı sunacak. Bu yonga seti, 3.2GHz hızında çalışan yüksek performanslı bir Cortex-X2 Ultra çekirdek, çoklu işlem için 2.85GHz hızında üç Cortex-A710 Performans Çekirdeği ve enerji verimli dört Cortex-A510 çekirdeğini içeriyor. Mali-G710 MC10 GPU, görsel performansı mükemmelleştirecek şekilde grafik işlemeye yönelik olacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  iQOO Pad’in, pürüzsüz 144Hz yenileme hızına ve keskin 2.8K çözünürlüğe sahip büyük bir 12.1 inç LCD ekranı olacağı söyleniyor. Arka kamera kurulumu, 13MP birincil lens ve 2MP makro lensinden oluşacakken, özçekimler için ön kamera 8MP olacak. Tablet, sağlam 10.000mAh batarya ile donatılmış olacak ve bu da sık sık şarj etme ihtiyacını ortadan kaldırarak uzun süreli kullanım imkanı sağlayacak. Beklenen iQOO Pad’in 23 Mayıs’ta tanıtılması düşünülüyor. Tablet pazarı için yeni oyuncu! Rekabet artıyor!

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow