Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir?

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır? Instagram hesabı nasıl şikayet edilir?

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır Instagram hesabı nasıl şikayet edilir
expand

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram hesapları her gün binlerce açılabildiği gibi her gün bir o kadar da kapatılıyor. Geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram, bünyesinde binlerce aktif hesap bulunuyor. Peki, uygun olmayan kişilerin Instagram hesapları kaç şikayetle kapanıyor? İşte Instagram hesaplarının silinmesiyle ilgili detaylar..

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram uygulaması bazı şikayetler sonrasında kapatılabiliyor. Instagram şikayet edilen hesaplar için kendi içinde farklı stratejiler uygulamaktadır. Zorbalık ya da bir başkasının hesabını kopyalama gibi bir durum varsa ve kanıtlanması mümkünse tek bir şikayetle bile kapanmaktadır.

Instagram Hesap Silme Linki

INSTAGRAM HESABI KAÇ ŞİKAYETLE KAPANIR?

Instagram hesabı şikâyeti ile ilgili net bir sayı belirtmemiştir. Instagram bir hesabı kapatmadan önce, kendi bünyesi altında bulundurduğu etik şartları ve prosedürlerinin değerlendirmesinden geçirmektedir. Bunun haricinde göz önünde bulundurduğu birtakım faktörler bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde özetlenebilir:

• Şikâyet eden ve edilen hesabın takipçi sayılarını göz önünde bulundurarak hesap kapatma işlemi gerçekleştirir. Yani çok takipçi sayısına sahip bir hesap az takipçi sayısına sahip bir hesabı şikâyet ettiğinde Instagram bunu, takipçi sayısı fazla olan hesabı dikkate alarak şikâyet edilen hesabı kapatmaktadır. Az takipçi sayısına sahip bir hesap fazla takipçi sayısına sahip olan bir hesabı şikâyet ettiğinde, Instagram bunu sadece referans olarak alıp hesabı kapatmamaktadır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

• Birden fazla hesabın tek bir hesabı şikâyet ettiği durumlarda ise, Instagram bu sefer sadece takipçi sayılarına bakmamaktadır. Takipçi sayıları haricinde şikâyet eden hesapların gönderilerine, hesap kullanımlarının aktifliğine, takipçi sayılarındaki hesapların sahte hesap olup olmamasına bakmaktadır. Bu kriterlerin Instagramın istediği kullanım şartlarına uyması durumunda şikâyet edilen hesap kapatılmaktadır. Uymaması durumunda yine referans olarak alınarak şikâyet edilen hesap kapatılmamaktadır.

Instagram hesabı kaç şikayetle kapanır Instagram hesabı nasıl şikayet edilir

INSTAGRAM HESABI NASIL ŞİKÂYET EDİLİR?

Instagram hesabı şikâyet etmek için öncelikle şikâyet edeceğimiz hesabın Instagram topluluk kurallarına aykırı olması gerekmektedir. Uygulama üzerinden şikâyet edilmek istenen hesabın profiline girip sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayarak çıkan seçeneklerden “şikâyet et” kısmına tıklanmaktadır. Karşımıza çıkan iki seçenek (spam- uygunsuz) arasından neden şikâyet ettiğimize en uygun olanı işaretlenerek işlem tamamlanmaktadır. Aynı işlem web üzerinden de yapılabilmektedir. Aynı şekilde şikâyet edilmek istenen hesabın profiline girip, profil bilgilerinin göründüğü kısmın en sağında yer alan üç noktaya tıklayarak çıkan iki seçenek arasında uygun olan şikâyet durumunu belirterek şikâyet edilebilmektedir.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Instagram gönderileri de şikâyet edilebilmektedir. Aynı hesap şikayetinde olduğu gibi, şikâyet etmek istenen gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktadan “şikâyet et” kısmına tıklayarak uygun olan seçenek (spam- uygunsuz) seçilip şikâyet edilmektedir.

INSTAGRAM HESAP DONDURMA LİNKİ

INSTAGRAM HESABI SPAMLA KAPANIR MI?

İnstagram hesabı spamlama bir hesabı kapatma için en çok tercih edilen şikâyet etme seçeneklerinden biridir. Genelde birden fazla kişi şikâyet edilecek hesaba spam atarak yapılmaktadır. Fakat belirli bir sayı olması gerektiğine dair bir bilgi yoktur. Yalnızca kısa süre içinde birden fazla atılan spam dikkat çekmektedir. İnstagram yapılan spamlardan kural ihlalinin olduğunu tespit ettiği durumlarda hesap kapanmaktadır.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Instagram geçici olarak kapatılan hesap nasıl açılır? Instagram dondurulan hesap geri açma işlemleri!

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow