hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Instagram hesabım kapatıldı, nasıl geri alabilirim?

  Instagram hesabım kapatıldı, nasıl geri alabilirim
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Instagram’a giriş yapmak isteyen kişiler bazen “hesabın kapatıldı” uyarısıyla karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu uyarı sonrasında hesabını geri kazanmak isteyen kullanıcılar “Instgram hesabım kapatıldı, nasıl geri alabilirim?” sorusuna yanıt arıyor. İşte kapatılan hesabı geri alabilmek için yapılması gerekenler…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcıların hesapları telif, kopya içerik, taciz ve rahatsızlık, çıplaklık ve tehdit dili gibi nedenlerle dönem dönem kapatılabiliyor. Ya da hesaba birden fazla kez yanlış girince hesap askıya alınabiliyor. Yine aynı şekilde hesaba farklı bir cihazdan giriş yapıldığında onay verilmezse Instagram hesabı korumak adına askıya alabiliyor. Peki, böyle durumlarda ne yapmak gerekiyor?

  INSTAGRAM HESABIM KAPATILDI, NASIL GERİ ALABİLİRİM?

  Telif içerik ya da kopya hesaplar nedeniyle Instagram hesabınız kapatıldıysa bu konuda Instagram telif sahibinin haklarını koruyor. Bu nedenle öncelikle hesabınızın hangi sebepten kapatıldığını tespit edin ve ilgili yanlışlığı ortadan kaldırın.

  Hesabınızın neden kapatıldığına dair bir fikriniz yoksa Instagram’a inceleme talebinde bulunabilirsiniz. İlgili formu doldurarak hesabının kapatılma nedenini öğrendikten sonra açılması yönünde talepte bulunabilirsiniz. Formu gönderdikten sonra Instagram size hesabın kapatılma nedeniyle ilgili bilgiler verebileceği gibi açılıp açılmayacağı yönünde açıklamasını da yapabilir.

  Formda nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız, e posta adresiniz, ınstagram kullanıcı adınız ve cep telefonu numaranız gibi bilgiler sizden talep edilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İTİRAZ FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

  Instagram Hesap Silme Linki

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow