hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Facebook ve Instagram yeni önlemleri duyurdu

  Facebook ve Instagram yeni önlemleri duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Meta, gençlerin ve ebeveynlerinin internette yayınlanan mahrem fotoğrafları kaldırmasına yardımcı olan bir girişimi olan Take It Down’a yatırım yaptı. Sistem, yerel olarak depolanan fotoğraflara dayanıyor, ancak teorik olarak gizliliği de koruyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meta, bu işlemin sadece 18 yaşın altındakiler için de olmadığını belirtiyor. Sistem genelde manuel olarak işliyor, bu sebeple fotoğrafını bulan insanlar bunları manuel olarak sistemden kaldırabiliyor. Bu kapsamda artık ebeveynler de bir çocuğun adına hareket edebilir ve yetişkinler, çocukların küçükken çekilmiş görüntülerini temizleyebilir.

  Meta, gençlere mesaj atan “şüpheli” yetişkinlere yönelik daha geniş bir sürümün parçası olarak Kasım ayında şantajla mücadele planlarını duyurdu. Bu, Meta’nın sosyal ağlarında gençleri korumaya yönelik bir dizi çabanın sonuncusu.

  Şirket, genç Instagram kullanıcıları için hassas içeriği zaten sınırlandırıyor ve örneğin genç kitleleri hedefleyen reklamları kısıtlıyor. Artık modern dünyada en önemli şey gizlilik ve güvenlik. Bu kapsamda platformlar da kullanıcılarını korumak için extra bir çaba harcıyor diyebiliriz.

  Özellikle Meta gizlilik ve güvenlik konusunda aktif adımlar atmaya devam ediyor. Şirket bu konuda çalışmalarına devam ettiği için daha fazla güvenlik önlemi de yakında duyurulacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow