hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Twitter o sorun için özür diledi

  Twitter o sorun için özür diledi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Nisan ayında kullanıcılar, Twitter Circle özelliğinde, platformun özel tweet’leri yabancılara ifşa etmesine neden olan bir hata buldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şimdi, yaklaşık bir ay sonra, şirket nihayet konu hakkında yorum yaptı. The Guardian tarafından görülen bir e-postada şirket, etkilenen kullanıcılara ifşanın “bu yılın başlarında meydana gelen bir güvenlik olayının” sonucu olduğunu söyledi. Şirket, sorunun “hemen çözüldüğünü” iddia ediyor. Ayrıca bir özür de paylaştı.

  Şirket, “Twitter, hizmetimizi kullanan kişilerin mahremiyetini korumaya kararlıdır ve bunun gibi bir olayın getirebileceği riskleri anlıyoruz ve bu olaydan dolayı derin üzüntü duyuyoruz” dedi. Teşhir haberi çevrimiçi olarak ilk kez yayılmaya başladığında, yaratıcısı Theo Brown da dahil olmak üzere bazıları, sorunun Twitter’ın Circle tweet’lerini öneri algoritmasının dışında filtrelememesinin sonucu olduğunu tahmin etmişti. Twitter, Elon Musk’ın ilk işten çıkarmalarından bu yana bir iletişim departmanı çalıştırmadı ve şirket sorunu başlangıçta kabul etmedi.

  Daha genel olarak şirket, Musk’ın Ekim ayında şirketi devralmasından bu yana artan sayıda teknik sorunla uğraştı. Milyarder, şirketin işgücünü en az yüzde 60 oranında azalttı ve üst düzey liderlik teknik ekiplerinin çoğunu yok etti. Bu süre zarfında, Twitter’da birden fazla kesinti yaşandı ve başka bir şekilde özelliklerin kullanıma sunulması ve kaldırılması konusunda kafa karışıklığı yarattı. Platform sorunlar ile boğuşmaya devam ediyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow