hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Twitter’da işler her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor

  Twitter’da işler her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Twitter kesintileri kullanıcıların canını sıkıyor. Twitter, Şubat ayında hız sınırlama skandalı ve Mart ayında tüm linkleri ve resimleri kırması gibi birçok sorun yaşadı. Ancak Nisan ayında benzer derecede önemli kesintiler yaşanmadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şimdi Mayıs ayındayız ve birçok insan Twitter.com masaüstü web sitesinin onları uyarı vermeden çıkardığını ve geri giriş yapamadığını bildirdi. Sorunun neyin neden olduğu belirsiz ve bir işlevsel PR departmanının yerine Twitter, basın sorularına sadece bir poop emoji ile cevap veriyor. Bu nedenle, ne zaman düzeltileceği veya tek bir mühendisin büyük bir şeyi çökertip çökertmediği bilinmiyor.

  Rasgele olarak, yeni bir hesap oluşturmak biraz daha kolay hale geldiği için bu durum tamamen çakıştı. Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Twitter’da 20 milyon takipçisi olduğunu belirten bir tweet’e en son yanıt verdi, ancak bot olup olmadıklarının veya Twitter Blue aboneliği ve eşlik eden onaylanmış işaret için kaydolanların kaçının bot olduğu konusunda yorum yapmadı.

  Gün boyunca, geçen ay mavi logoları kaldırılan birçok “miras doğrulanmış” hesap için, kısa bir süreliğine profil bilgilerini düzenleyerek etiketi kurtarabilecekleri söylentileri yayılmaktaydı. Herkesi çıkarmak, sorunla ilgili bir yol olabilir veya sadece Twitter’ın son dönemdeki istikrarsızlığının bir başka işareti olabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Twitter’ın istikrar sorunları kullanıcılar için büyük bir sorun haline geldi ve şirketin bu sorunları çözmesi için acil adımlar atması gerekiyor. Kullanıcılar, birkaç ay içinde birçok kesinti yaşadıklarından dolayı şikayetçi ve birçok kişi Twitter’ın yetersiz bir yanıt verdiğini düşünüyor. Şirketin müşteri hizmetleri konusunda iyileştirmeler yapması ve kullanıcıların sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek için daha fazla çaba göstermesi gerekiyor. Aksi takdirde, Twitter’ın popülerliği düşebilir ve kullanıcılar başka platformlara geçebilir. Twitter kesintileri kullanıcıların canını sıkıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow