hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  WhatsApp’ın yeni bir kullanıcı adı seçeneği üzerinde çalışıyor

  WhatsApp’ın yeni bir kullanıcı adı seçeneği üzerinde çalışıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  WhatsApp, son zamanlarda platformunda sürekli bir güncelleme akışı sunuyor. İşte yeni güncellemeler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Android için en son WhatsApp beta güncellemesine, uygulamanın profil bölümünde kullanıcılardan kendi benzersiz isimlerini seçmelerini isteyen yeni bir alan eklenecek. Eklenen seçenek, WhatsApp’ı Instagram benzeri bir uygulama olmaya yakınlaştıracak, ancak bir kullanıcı adının mesajlaşma uygulamasında nasıl çalışacağı hakkında pek bir şey bilinmiyor.

  Sohbet etmek için kişisel telefon numarasını veya QR kodunu paylaşmaya ihtiyaç duyan bir kişi yerine, kullanıcı tarafından seçilen bir kullanıcı adı yeterli olabilecek. Bu da gizlilik ve güvenlik açısından oldukça önemli denebilir.

  Bu duyuru, aranan başka bir özellik sürümünün hemen ardından gelecek: bu da mesaj düzenleme. Güncelleme, mesajlaşma uygulaması kullanıcılarının bir mesajı gönderdikten sonraki 15 dakika içinde, zaman damgasının yanında “düzenlendi” kelimesinin yazılacağı uyarısıyla değiştirmesine olanak tanıyacak. Mesajlaşma uygulaması ayrıca Mayıs ayında, yalnızca şifrenizi girerek veya biyometrik tarama yaparak belirli bire bir veya grup sohbetleri yapmanızı sağlayan bir araç olan “Sohbet Kilidi”ni de kullanıma sundu. Ayrıca mesajların bildirim olarak açılmasını da engelleyecek. Kullanıcı adlarına gelince, WhatsApp henüz bir çıkış tarihi belirlemedi ve hatta özelliği onaylamadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow